Home Bývanie Zvýšte si komfort spania pomocou kvalitného paplóna

Zvýšte si komfort spania pomocou kvalitného paplóna

by v f

Dobre poznáte ten nepríjemný pocit, keď sa vám zdá, že si neviete nájsť vhodnú polohu na spanie. Niekedy to môže byť spôsobené nesprávne zvoleným paplónom. Ten vás tlačí, krčí sa alebo príliš hreje. Zamerajte sa preto na výber paplóna, ktorý nebudete takmer cítiť a napriek tomu splní všetky svoje funkcie.

Antialergické paplóny

Ako prvé si povieme niečo o antialergických perinách. Alergie sú problémom čoraz väčšej časti populácie. Okrem zdravotne šetrného paplóna je potrebné si zakúpiť aj antialergické vankúše. Iba tak budete chránení pred roztočmi a ostatnými alergénmi. Hypoalergénne paplóny sú vyrobené zo syntetických materiálov. Tie zabraňujú hromadeniu prachu a mikróbov. Relatívnou novinkou na našom trhu sú paplóny z nanovlákna, ktoré sú taktiež hypoalergénne a antiroztočové. Vyrábajú sa technológiou ukladania nanovlákien zašitých do bavlnenej časti paplóna. Nezabudnite však na pravidelné pranie týchto perín pri teplote minimálne 60 °C.

Paplóny z peria a páperia

Paplóny z peria (vrchná časť pokrývky hydiny) a páperia (časť pokrývky pod perím) sa vyrábajú ich miešaním. Takéto periny sú veľmi príjemné nakoľko perie a páperie sú veľmi jemné a mäkké. Navyše výborne hrejú a zároveň sú priedušné. Okrem toho rovnomernejšie rozkladajú teplo počas noci, sú veľmi ľahké a tým pádom ich na tele takmer necítite, nemenia objem pri praní a ľahko sa udržujú. Nové metódy výroby týchto perín zabezpečujú ich vhodnosť i pre alergikova.

Paplóny z ovčej vlny

Tento prírodný materiál je vhodný nielen pre dospelých, ale aj pre malé deti. Hlavne pri vašich ratolestiach myslite na správny výber ostatných doplnkov a častí postele. Matrace pre deti sú vyrábané špeciálnymi technológiami podporujúcimi správny vývoj chrbtice. V prípade, že doplníte takéto matrace práve perinami z ovčej vlny, bude vaše dieťa spať doslova ako v bavlnke. Paplóny z ovčej vlny sú ľahké a veľmi jemné. Majú skvelé termoregulačné vlastnosti a odvádzajú spod paplóna vlhkosť. Zväčša sa na ich výrobu používa husto tkaná bavlna tzv. sýpkovina. Vlákna ovčej vlny obsahujú lanolín, ktorý chráni vlnu pred roztočmi a znečistením. Periny z ovčej vlny sa odporúča prať ručne alebo v špecializovaných čistiarňach.

 

 

 

You may also like