Home Cestovanie Získajte najvýhodnejšie poistenie len pomocou ŠPZ

Získajte najvýhodnejšie poistenie len pomocou ŠPZ

by v f

Už odmala si všímame ŠPZ na autách. Skratky písmen šikovne priradzujeme mestám a okresom a v dospelosti zase vodičom, ktorí jazdia pod istými iniciálmi dodávame veľmi kladné alebo naopak, negatívne vlastnosti. ŠPZ je kľúčové pri komunikácií s úradmi a je to hlavný identifikátor vozidla. V dnešnom informatizovanom svete nám na mnohé úkony stačia len ,,tabuľky” od vozidla.  Viete, ktoré to sú?

Aké údaje môžem nájsť pomocou ŠPZ?

Na slovensku existuje viacero databáz, ktoré si poisťovne ale aj oficiálne orgány prepožičiavajú a čerpajú z nich v prípade potreby. Poisťovne do tých svojich zapisujú všetky potrebné údaje na poistenie a tým si vzájomne uľahčujú prácu pri prepisoch a získavajú aj istotu, že im klient nezamlčal žiadne skutočnosti. Najčastejšie sa ŠPZ používa na overenie:

  • platnosti PZP prostredníctvom Slovenskej kancelárie poisťovateľov
  • platnosť emisnej a technickej kontroly daného vozidla
  • porovnanie najvýhodnejších ponúk PZP online

Poistenie auta len pomocou ŠPZ, ako na to?

Na začiatok je dôležité spomenúť, že v serióznej online kalkulačke nikdy nič neplatíme. Aplikácia si vyberá automaticky údaje z databáz na základe ŠPZ a dátumu začiatku poistenia. Z týchto databáz si exportuje všetky potrebné údaje ako značku, vek vozidla, zdvihový objem valcov a iné. Následne je dôležité doplniť pravdivé údaje o vlastníkovi vozidla. Na základe týchto údajov nám systém automaticky dodá tie najvýhodnejšie ponuky na povinné zmluvné poistenie pre nás a naše auto.

Výhody získavania PZP online

Okrem nekonečného vypisovania formulárov, od ktorého nás ušetrí jednoduché zadanie ŠPZ do vyhľadávania nám online kalkulačka ušetrí aj veľa času a v konečnom dôsledku aj peňazí. Vďaka bezplatnému porovnaniu PZP online získame to najvýhodnejšie poistenie, ktoré si dodatočne môžeme upraviť na mieru pripoisteniami a nakoniec získame bonus za uzatvorenie online. Po uzatvorení poistenia online nám budú všetky potrebné dokumenty doručené mailom a tak je naše auto poistené takmer okamžite. My môžeme potom bezstarostne vyraziť na cesty.

 

 

 

 

 

You may also like