Home Spravodajstvo Surová strava pre štvornohých miláčikov – aké sú výhody?

Surová strava pre štvornohých miláčikov – aké sú výhody?

by v f

Psy sú mäsožravce, čo znamená, že sa im darí v mäsožravej strave, ale dokážu prijať aj stravu, ktorá nie je založená práve na mäse. Surová strava, ktorá má tendenciu obsahovať čerstvé mäso a lepšie zodpovedá tomu, že psy sú zvieratá žijúce v prírode, poskytuje prirodzenejší a výživnejší spôsob stravovania, čo je jedna z hlavných predností. Treba si uvedomiť, že klasické granule a konzervované potraviny na báze obilia, neponúkajú pre domácich miláčikov potrebné živiny v takej miere, ako surová strava, ktorá je mimochodom pre psov tá najprirodzenejšia.  Dokonca, nekvalitné granule, ktoré obsahujú umelé farbivá, éčka či stabilizátory chuti môžu byť pre zviera škodlivé.

Zdravšie ďasná, silnejšie zuby i menej zubného kameňa

Prémiová barf strava Kivo Petfood z Holandska je surová strava pre domácich miláčikov, ktorá prospieva k zdravšej pokožke, vitalite a zdraviu, ktorú potrebujú rovnako ako aj psy, tak aj mačky. Keďže psy uprednostňujú najmä surovú potravu, majú tendenciu mať čistejšie zuby, menej zapálené ďasná a celkové lepšie zdravie zubov. Okrem toho je táto tzv. raw strava prospešnejšia k eliminácii zubného kameňa, čo majiteľom ušetrí nemalé finančné prostriedky za špeciálne prípravky určené na starostlivosť o chrup.

Duševná i fyzická kondícia vášho štvornohého miláčika

Surové krmivo pre psov môže dokonca pomôcť v boji proti stresu, úzkosti, agresii a iným problémom súvisiacich s duševným zdravím psov. Výživa je totiž založená na skutočných potrebách psov a mačiek, pri ktorej sa vitamíny a minerály získavajú z prírodných zdrojov. Žiadne umelé farbivá, príchute či parabény, ktoré by mohli negatívne ovplyvniť tráviace ústrojenstvo zvieraťa. Naopak, kosti a svalové i orgánové mäso pre psa pozitívne pôsobia na celkové zdravie vášho maznáčika, pričom je len na vás, v akom pomere budú obsiahnuté aminokyseliny a ďalšie výživové látky, ktoré sú zárukou čerstvosti.

 

You may also like