Home Ekonomika Založenie s.r.o. rýchlo a jednoducho? Máme pre vás tip!

Založenie s.r.o. rýchlo a jednoducho? Máme pre vás tip!

by v f

Zakladáte si svoj vlastný biznis a plánujete založenie s.r.o.? Robíte, veľmi dobre, s.r.o. je najlepšou právnou formou podnikania. Ako ju však založiť rýchlo a jednoducho, bez zbytočných starostí?

Pri plánovaní vlastného podnikania sa ako budúci podnikateľ väčšinou rozhodujete medzi dvoma základnými formami podnikania – živnosťou a s.r.o.. Kým spoločnosť s ručením obmedzeným sa na prvý pohľad môže zdať ako náročnejšie a drahšie riešenie, práve ona je vo väčšine prípadov lepším riešením. Áno, živnosť je veľmi jednoduchá na založenie, nevyžaduje prakticky žiadny úvodný kapitál a môžete vďaka nej rýchlo začať podnikať. Má však aj svoje nevýhody – svoju firmu prezentujete pod vlastným menom, ako živnosť, čo nie je práve najprofesionálnejšie. Pri s.r.o. sa prezentujete ako firma, čo vzbudzuje väčšiu autoritu a dôveru. Nevýhodou živnosti môže byť aj skutočnosť, že ručíte celým svojím majetkom, kým pri s.r.o. ručíte len do výšky svojho vkladu. Navyše, založiť s.r.o. môžete aj ako jednotlivec, nemusíte mať ďalších spoločníkov. V konečnom dôsledku je tak s.r.o. pre väčšinu podnikateľov lepším riešením. Ako teda prebieha založenie s.r.o.?

Odborné poradenstvo a rýchle vybavenie

Hlavou nevýhodou, ktorú má založenie s.r.o. voči živnosti, je komplikovanejší postup samotného založenia. Ak teda zakladáte s.r.o., odporúčame vám využiť služby firiem, ktoré vám celé založenie sro vybavia. Vy tak nemusíte riešiť vôbec nič, dodáte len potrebné informácie a podklady. Založenie s.r.o. vykonáva napríklad firma etuls.sk. Po úhrade poplatku máte k dispozícií telefonickú konzultáciu, kedy vám pracovníci vysvetlia celý postup založenia sro a odpovedia vám na všetky otázky. A následne za vás vypracujú podklady a vybavia všetky potrebné veci na úradoch. Vám sa nakoniec do rúk dostane už hotová spoločnosť s ručením obmedzeným a môžete začať ihneď podnikať. Nestrácate tak čas zbytočnými formalitami a vybavovačkami, ktoré založenie s.r.o. vyžadujete a môžete sa sústrediť na to najdôležitejšie – rozbiehanie vášho biznisu. Založenie sro nebolo nikdy jednoduchšie!

You may also like