Home Cestovanie Uvažujete nad celoročnými pneumatikami? Vsaďte na kvalitu

Uvažujete nad celoročnými pneumatikami? Vsaďte na kvalitu

by v f

Vlastniť a vymieňať dve sady pneumatík nejednému šoférovi prekáža. Dôvody sú viaceré – nemožnosť uskladnenia, časová vyťaženosť alebo snaha ušetriť na výmene letných a zimných pneumatík. Skoro každý motorista aspoň raz v živote rozmýšľal nad kúpou celoročných pneumatík. Ak sa pre túto možnosť rozhodnete, dajte prednosť kvalite pred cenou.

Prečo áno a prečo nie celoročné pneumatiky

V období pred zimou a na jar začínajú motoristom starosti s kúpou a výmenou pneumatík. Môžu sa spoľahnúť na pneuservis alebo venovať výmene drahocenný čas. Letné alebo zimné pneumatiky je následne potrebné uskladniť. Práve kvôli týmto starostiam podiel predaných celoročných pneumatík na svetovom trhu neustále stúpa. Celoročné pneumatiky nepatria medzi najlacnejšie pneumatiky, napriek tomu sa značne vyplatia. Niektorí šoféri sa snažia vyhnúť aj tejto možnosti, a preto nájdete na ich vozidle počas celého roka zimné pneumatiky. Z hľadiska bezpečnosti na tento variant radšej zabudnite a kúpte si pneumatiky celoročné. Ich najväčšou výhodou je práve odpadnutie povinnosti výmeny sezónnych pneumatík a nutnosť ich uskladnenia. Pri ich využívaní sa nemusíte báť výkyvov počasia. Prednosť by im mali dať motoristi, ktorí ročne nenajazdia veľa kilometrov a nechystajú sa do vysokohorských oblastí. Najväčšou nevýhodou je ich nižšia bezpečnosť pri extrémnom počasí. Každý test potvrdí, že jedine zimné pneumatiky vás plne ochránia pred šmykom na zľadovatenej vozovke. Dokonca ani na suchej vozovke sa nevedia v dĺžke brzdnej dráhy vyrovnať letným pneumatikám. Na druhej strane sa technológie neustále vyvíjajú a celoročné pneumatiky v bezpečnosti dobiehajú sezónnych bratov.

Celoročné pneumatiky Dunlop patria medzi špičku

Pre vašu bezpečnosť a dlhú životnosť sa pri kúpe celoročných pneumatík sústreďte hlavne na ich kvalitu. Požiadavky trhu prinútili mnohých renomovaných výrobcov pneumatík k ich produkcii. Preto sa môžete stretnúť s celoročnými pneumatikami od značiek akými sú Pirelli, Continental či Michelin. Zareagovala aj značka Dunlop, ktorá uvádza na trh svoje prvé celoročné pneumatiky pod názvom Dunlop Sport All Season. Dunlop garantuje ich skvelé jazdné vlastnosti na suchej, mokrej i zasneženej vozovke. Kombinácia rebrového dezénu, silného podkladu a pevnej vonkajšej vrstvy sú zárukou stability automobilu aj v ostrých zákrutách. Systém aqua – eject vytláča vodu zo stopy a zabraňuje šmyku. Špeciálna zmes použitá pri výrobe týchto jedinečných pneumatík sa vie prispôsobiť každému počasiu a udržuje ich pružnosť pri nízkych i vysokých teplotách. Pneumatiky Dunlop sa vyrábajú vo viacerých veľkostiach a predpokladá sa ich vysoká predajnosť.

 

 

You may also like