Home PR (tzv. SEO) články Upratovanie domácnosti. Aký je najideálnejší postup?

Upratovanie domácnosti. Aký je najideálnejší postup?

by admin

V sobotu sme sa pri záhradnej party z dámskymi účastníčkami zahovorili na tému ako často sa venujeme čisteniu. Je mi jasné, že to nie je akurát tá najlepšia téma na debatu, napriek tomu sme pri nej zostali skoro tri hodiny. Výsledok bol veľmi zaujímavý. Každá máme celkom odlišný spôsob, akým pristupujeme k udržiavacím prácam v byte a každá sme boli na oko schopné brániť si ten svoj do posledného dychu. Preto ma napadlo opísať tieto spôsoby, aby mohol posúdiť každý sám. Prípadne spomeniem aj ten svoj postup, aj keď sa musím priznať, že keď nestíham volám si upratovaciu službu na umývanie okien Topservis.

Čistenie na báze každý deň trošičku

Mne samotnej moc nevonia systém obrovských nárazových upratovaní. Tak som postupne za tie roky prišla na model pre mňa ideálny, každý deň urobím niečo. Jednoducho pravidelné každodenné upratovanie robím priebežne a  potom cez víkend pretriem rámy od dverí , druhý víkend dvierka na linke, ďalší víkend umyjem dve- tri okná… a tak postupujem stále dokola. Veľmi som s týmto systémom spokojná, vlastne mám stále upratané a veľkonočné a vianočné zhony sa ma netýkajú.

Moja mamička – víkendová naháňačka

Moja mamička postupuje trošku inak. Tá sa počas týždňa venuje len základným veciam, ako šporák, omrvinky na stoloch, maximálne pozametá a odchlpí koberec. Zmena nastáva cez víkend. Ako malé dievča si pamätám, ako som sa na víkend netešila. Mamička už pomaly o šiestej zapla práčku, ponavliekala nové posteľné prádlo, vyprášila pucováky, poodťahovala všetky skrine a fotelky, aby dôkladne pozametala prach. Na to všetko raz za tri týždne sa pustí do oblokov, závesov a poličiek. Hĺbkové tepovanie matracov, postelí, kobercov a gauča si necháva vždy na obdobie pred Vianocami.

Svokra – tak trochu pohoda

Manželova mamička neberie čistenie príliš vážne. Jednoznačne, je to aj u nej zrejmé na prvý pohľad. Jej priority ležia úplne niekde inde a k upratovaniu sa dostáva, až keď to je naozaj v zlom stave. Keď som to správne pochopila, k čisteniu sa dostáva tak raz- dvakrát do mesiaca, ale vtedy to fičí. Manželov ocko vtedy mizne.

Kamarátka – chronický upratovací syndróm

Kamarátka mojej sestry stelesňuje pre mňa maniaka. Najskôr ma to napádalo v súvislosti s mojou osobou, keď ako jediná sa tejto činnosti venujem každý deň, ale to som ešte nepoznala ňu. Pre ňu je čistenie a tepovanie na prvom mieste, neexistuje, aby niekde bola nejaká otrusinka, alebo aby niečo nebolo na svojom mieste. Momentálne je doma s malým bábätkom a vo svojom voľnom čase nič iné nerobí, len upratuje. V tom prípade ak je doma. Aj keď už je neskorý večer a sedia celá rodina u televízora aspoň skladá usušené prádlo, alebo niečo obdobné. No zatiaľ má ich malý iba pár mesiacov, tak ma veľmi zaujíma, ako tomu bude neskôr, až podrastie.

Na záver by som snáď len mohla spomenúť, že nech už to je akokoľvek a nech nás to baví sebe viac, sú chvíle kedy sa oplatí zavolať profesionálov. S čím mám ja najlepšie skúsenosti je upratovacia firma na umývanie domácností Topservis.

You may also like