Home Šport Máte plné zuby zimného stereotypu? Takto sa skvele odreagujete

Máte plné zuby zimného stereotypu? Takto sa skvele odreagujete

by v f
Máte plné zuby zimného stereotypu? Takto sa skvele odreagujete

V zime trávime väčšinu času doma. Zo začiatku si domácu atmosféru užívame a po dvoch či troch mesiacoch jej máme plné zuby. Bohužiaľ sa v zime nedá realizovať veľa letných činností a športov. Vybočiť zo zimného stereotypu a odreagovať sa je síce o niečo zložitejšie, ale nie nemožné. Ako sa zabaviť a zažiť niečo nezabudnuteľné?

V zime nemusíte len štrikovať

Čo robíte v zime vy? Niekto chodí do fitka, iný odolá chladu a zájde na prechádzku, niektorí ľudia doma štrikujú, čítajú, varia podľa nových receptov. Znejú vám tieto riadky nudne? Ak túžite v zime robiť šialené veci ako v lete, investujte do zážitkov. Dnes nie je problém nájsť firmy a agentúry, ktoré predávajú zážitkové darčeky a umožnia vám tráviť voľné chvíle nevšedným spôsobom. Dokonca ponúkajú darčeky pre dvoch, takže sa zabavíte aj s partnerom. Ktoré zo zážitkových darčekov je možné skúsiť aj počas zimy?

Zážitok na počkanie

Medzi obľúbené možnosti spestrenia denno-dennej rutiny patria zážitky ako je letecký simulátor alebo let na skúšku. Nemýľte si tieto pojmy, pretože počas leteckej simulácie sa síce cítite ako pravý pilot lietadla, ale sedíte v simulačnej kabíne. Pilotovanie v simulátore je maximálne realistické, ale len virtuálne. Pre odvážnejších sú určené lety na skúšku, počas ktorých je možné pilotovať rôzne druhy lietadiel ako malé rekreačné lietadlo, vrtuľník a v lete tiež vetroň. V lietadlách si vyskúšate priamy let i akrobatické kúsky. Niekedy je vám umožnené s lietadlom i pristáť. Neobávajte sa o bezpečnosť. Skúsený pilot má v rukách druhú riadiacu jednotku.

Svet ako na dlani

Pre menej odvážnych alebo pre ľudí, ktorí si chcú zážitok vychutnať len vizuálne odporúčame vyhliadkové lety. Lety sa organizujú cez deň i v noci. Nočné lety jedinečné pocity z lietania ešte viac umocňujú. Vyhliadkové lety sú typom zážitku, ktorý je ideálnym pre páry. Nič vám však nebráni v tom, aby ste si let užili sami. Lety je možné objednať v rôznych mestách na Slovensku a vybrať si z viacerých typov lietadiel.

 

 

 

 

 

You may also like