Home Cestovanie Sú celoročné pneumatiky bezpečné?

Sú celoročné pneumatiky bezpečné?

by v f
Sú celoročné pneumatiky bezpečné?

Mnohých motoristov od kúpy celoročných pneumatík odrádza ich vyššia cena. Obávajú sa tiež o bezpečnosť počas jazdy. Sú tieto obavy na mieste? Jednoznačná odpoveď neexistuje, pretože bezpečnosť závisí nielen od pneumatík, ale tiež od toho, kde a ako jazdíte. Aké sú prednosti celoročných pneumatík a ich nevýhody?

Vsaďte na overené značky a testy pneumatík

U celoročných pneumatík sa oplatí dať na recenzie motoristov a tiež na testy pneumatík. Nedávno získali najvyššie ocenenie celoročné pneumatiky značky Hankook a na päty im stúpajú najnovšie modely Continental. Pri kúpe celoročných pneumatík si všímajte aj označenie pneumatík. Overte si kategórie hlučnosti, valivého odporu a chovania pneumatík v špecifických podmienkach. Je zrejmé, že lacné pneumatiky sa u celoročných neoplatia kúpiť.

Rozdiely medzi sezónnymi a celoročnými pneu

Prvým znakom, že ide o celoročné pneumatiky je označenie M+S. Dezén celoročných pneumatík je v oblasti hĺbky akýmsi priemerom letných a zimných. Celoročné pneumatiky majú najlepší výkon a vlastnosti počas jazdy na vlhkej vozovke a dobre si poradia s miernou snehovou pokrývkou. Hlbší sneh alebo veľmi nízke teploty ich vlastnosti eliminujú. Napriek tomu sa oplatia motoristom, ktorí vozidlo využívajú hlavne na cestu do práce, na jazdenie po meste a nejazdia ročne veľa kilometrov. Ak sa budete o celoročné pneumatiky dobre starať, budete sledovať snímač tlaku pneumatík a vyhnete sa prudkému brzdeniu či rozjazdu, mali by vám vydržať dlho.

Výhody celoročných pneumatík

  • Nemusíte hľadať miesto na uskladnenie pre sezónne pneumatiky
  • Ušetríte financie na prezúvaní – pozor na to, že geometriu by ste si mali dať pravidelne skontrolovať
  • Pri šetrnej jazde ušetríte peniaze za dve súpravy pneumatík. Agresívna jazda celoročné pneumatiky rýchlo zničí
  • Nemusíte sa obávať výkyvov počasia

Nevýhody celoročných pneumatík

  • V extrémnych snehových podmienkach nie sú bezpečné tak ako sezónne pneumatiky
  • Sú drahšie a je otázne či sa oplatia finančne viac ako dve súpravy
  • Majú dlhšiu brzdnú dráhu a nižšiu priľnavosť v zákrutách

 

 

You may also like