Home Bývanie Rolety Deň a noc prinesú do interiéru vianočnú atmosféru

Rolety Deň a noc prinesú do interiéru vianočnú atmosféru

by v f
Rolety Deň a noc prinesú do interiéru vianočnú atmosféru

Okná – na Vianoce akoby bola povinnosť sa o ne postarať. Umývame ich, perieme záclony, niekedy dokonca kupujeme nové. Často ešte deň pred Štedrým dňom vešiame krásne nové , naviac čerstvo vyprané a voňavé záclony. Ale ruku na srdce, záclony už dávno moderné nie sú. Lenže mnoho alternatívnych riešení pôsobí v interiéri studeným dojmom. Rolety Deň a noc sú iné. Moderné, pritom veľmi dekoračné. Dokážu vniesť do interiéru aj úžasnú vianočnú atmosféru. Veď meniť ich môžete niekoľkokrát do roka a vždy si vybrať také, ktoré sa hodia ku konkrétnemu ročnému obdobiu či sviatku, akým sú aj Vianoce.

Akú farbu majú vaše Vianoce? Rovnakú môžu mať aj vaše rolety Deň a noc

Každý máme zažitú inú farbu Vianoc. Možná občas podľahneme aktuálnym trendom, nakoniec sa ale aj vraciame k tradícii, alebo sa u niektorého štýlu a farieb zastavíme a už zostaneme. Svoje nové rolety Deň a noc môžete vyladiť do rovnakých farieb a štýlu. Pre niekoho sú Vianoce tradične biele, iní bielu pretransformujú do blankytne modrej. Niekto sa zamiloval do červeno-zeleno-bielej klasiky. Ďalší sa vyžívajú v lesku zlata a striebra. Každá z týchto farieb či farebných schém sa môže objaviť aj na vašich vianočných oknách a pomôcť vám vytvoriť správnu vianočnú atmosféru. V e-shope Fexi je na výber viac ako 160 látok, vyberie si teda každý. Jednoducho si zvolíte farby hodiace sa k vašej vianočnej atmosfére. A pokiaľ si už pred vianočnými sviatkami nechcete pridať starosti, nadeľte si nové rolety ako vianočný darček. Pod stromček si môžete dať už pripravené rolety, alebo vzorkovník možných farieb a látok. Fexi rolety posielajú dokonca vzorkovníky zadarmo. Až osem vzoriek látok si môžete nechať obratom odoslať na svoju adresu. Teraz si naviac máte príležitosť vybrať aj z vianočných trhákov so zľavou až 45 %, či pod stromček venovať poukaz na nákup Fexi roliet.

Roleta Deň a noc je kráľovná inteligentného tienenia

Žalúzie aj rolety sme si v našich interiéroch obľúbili. Nahradili alebo doplnili klasické tienenie záclonami a závesmi. Rolety Deň a noc nie sú síce horúca novinka, ale do povedomia sa zatiaľ iba dostávajú. Mnoho ľudí stále nevie, ako fungujú a aké benefity od nich čakať. A rozhodne ich nie je málo. Čím sú teda tak výnimočné?

V prvom rade ponúkajú perfektný moderný vzhľad a súčasne veľmi úžasné a inteligentne regulovateľné tienenie. Rolety do okien Deň a noc využívajú k tieneniu špeciálnu látku, na ktorej sa striedajú priehľadné pruhy s tými nepriehľadnými. Podľa toho, ako sa v tom ktorom okamžiku tieto dve vrstvy prekrývajú, regulujete svetlo, ktoré do miestnosti preniká. Tento princíp je extrémne jednoduchý a pritom veľmi inovatívny a taktiež praktický. Súčasne prináša zaujímavé vizuálne efekty, takže je prínosom pre dizajn interiéru.

Rolety Deň a noc v sebe kombinujú to najlepšie z roliet a zo žalúzií. Sú veľmi variabilné, čo sa týka použitia. Hodia sa na malé aj klasické okná. Zakryjú ale aj obrovské presklené plochy. Efektné sú na francúzskych oknách aj v bytoch, kde sú veľké okná po celej stene. Rolety dokonca môžete veľmi zaujímavo farebne navzájom kombinovať.

V čom rolety Deň a noc prekonávajú žalúzie a rolety? Nepôsobia studeným dojmom ako žalúzie. Nie sú len funkčné, ale aj dekoratívne. Pokiaľ ide o rolety, tie zas prekonávajú vo funkčnosti. Nejde o tienenie buď/alebo. Rolety Deň a noc sa chovajú ako žalúzie Deň a noc a ľudia ich takto často aj nazývajú. Ich správny a oficiálny názov to ale nie je. Dokonca dokážu ešte viac. Látky na roletách Deň a noc môžu byť polopriepustné aj úplne zatemňujúce. Vyberiete si podľa toho, či chcete vytvárať v miestnosti príjemné šero, alebo úplnú tmu.

Zatemňovacie rolety Deň a noc pre dokonalý spánok

Vedci sa zhodujú, že pre kvalitný spánok potrebuje náš organizmus tmu. Aby sme si odpočinuli, nabrali energiu, musí naše telo tvoriť počas spánku melatonín. Avšak jeho produkcia nie je dostatočnou, pokiaľ nespíme v tme. Mnoho ľudí na nedostatok tmy behom spánku veľmi negatívne reaguje. Nezaspí, spánok je plytký či krátky, často máme veľmi živé a negatívne sny. Nedostatok tmy pri spánku môže byť príčinou psychických potiaží, vzniku depresií, zvyšuje agresivitu či vedie k priberaniu na hmotnosti. Je to práve na tme závislý hormón melatonín, ktorý nás dokonca chráni pred starnutím a zabraňuje a tvorbe vrások. Jeho nedostatok môže byť aj príčinou vzniku rakovinu – predovšetkým rakoviny prsníka, maternice a prostaty. Zatemnite si preto konečne poriadne svoje okná a doprajte si zdravý spánok Ten bude skutočne zdravým iba v tme.

Zatemňovacie rolety Deň a noc vám pomôžu konečne sa zdravo vyspať. Pri výbere látok pre rolety Deň a noc si máte možnosť vybrať aj veľmi funkčné zatemňujúce rolety. Tie dokáž vytvoriť v miestnosti dokonalú tmu. Oceníme ju v spálni, ale aj detskej izbe. Deti negatívne reagujú napríklad na príliš jasný mesiac. Zatemňovacie rolety sú dôležité aj pre každého, kto pracuje na nočné smeny, či sa musí v noci venovať štúdiu a spánok potom doháňa cez deň či po svitaní. Potrebu tmy nesmieme podceňovať. Pre náš organizmus je veľmi dôležitou.

Zatemňovacie rolety Deň a noc nás ochránia aj pred svetelným smogom. Niekedy bývame v príliš reklamami a obchodmi osvetlenej štvrti, inokedy nám priamo do okna svieti pouličná lampa. Je to proste smola, s ktorou sa ťažko bojuje. Našťastie má pomocné riešenie, ktorým je kvalitné zatemnenie okien pomocou rolety Deň a noc so zatemňovacím efektom.

Rolety Deň a noc na mieru

Výhodou roliet Deň a noc je to, že nám vždy presne sadnú. Sú totiž na mieru. To u iných produktov obvykle znamená, že nás čaká dlhé čakanie na niekoho, kto si príde naše okná namerať. Ale v prípade roliet Deň a noc to tak nie je. Rolety sú na mieru do posledného detailu, ale zamerať si ich dokážete bez montéra. Domov nám potom Fexi.sk posiela už hotové a zložené rolety pripravené pre veľmi jednoduchú montáž. Ako správne zamerať a objednať rolety Deň a noc na mieru? Zamerať okná je jednoduché. Stačí zmerať šírku a výšku plochy okna, ktorú chcete zakryť. Ak si však neviete dať rady, vo Fexi.sk vám radi poradia. Ideálne je okno vyfotiť a fotografiu poslať do e-shopu.

Čaká vás tiež už zmienený výber látky rolety a jej farby. Ideálne je zvoliť si triedu kvality roliet Deň a noc – SILVER, GOLD, PLATINUM či DIAMOND, následne si vybrať preferované farby a látky a pokiaľ si nie ste istými, nechať si poslať zadarmo vzorkovník až ôsmich látok. Látky sa líšia nielen farbou, ale aj textúrou, gramážou i mierou priehľadnosti. Pokiaľ potrebujete zatemniť, vyberte si zo špeciálnych zatemňovacích látok.

Vyberáte si aj ovládací mechanizmus pre vaše rolety Deň a noc. Môže byť ručný, alebo elektrický. Elektrické rolety Deň a noc sa líšia podľa toho, kam sa umiestňuje motor ovládania. Môže byť umiestnený do otvorenej kazety, POLO kazety i do MAXI kazety. Rolety sa dajú vŕtať na stenu, do stropu aj na okno. Pokiaľ je motor v otvorenej kazete, stačí roletu zavesiť na okno bez vŕtania. V elektrickej rolete Deň a noc je zabudovaná Li-Ion batéria. Pri plnom nabití vydrží až 120 dní prevádzky bez potrebného dobíjania. Pokiaľ začína byť kapacita príliš nízka a je treba batériu dobiť, ozve sa krátke pípanie, ktoré nás na tento stav upozorní. Elektronika rolety Deň a noc je chránená proti nedostatočnému aj nadmernému nabitiu, taktiež proti preťaženiu. Pohyb žalúzie je veľmi plynulý.

Montáž svojpomocne s dokonalým návodom

 

Rolety deň a noc montáž 

Rolety deň a noc montáž

Rolety deň a noc montáž – to rozhodne nie je nič zložité. Nepotrebujete montéra a obvykle to zvládnete bez cudzej pomoci. Rolety Deň a noc sa na okná montujú tromi spôsobmi. Otvorené kazety je možné zavesiť či lepiť bez vŕtania na okno. Všetky typy kaziet, teda otvorené kazety, POLO kazety MAXI kazety je možné tiež na navŕtať na okno, alebo navŕtať do steny. K všetkým spôsobom upevnenia nájdete na webových stránkach Fexi.sk veľmi podrobný a prehľadný manuál.

Fexi rolety sú veľmi kvalitné a v porovnaní s konkurenciou majú tiež prepracovaný systém montáže. K zmontovaniu rolety máte omnoho menej dielikov – 16 ks vs. 29 ks u konkurencie. Roletu zložíte za 21 sekúnd, tú konkurenčnú za nekonečných 10 minút. Zatiaľ čo inštaláciu Fexi rolety Deň a noc zvládnete v 4 krokoch, montáž konkurenčnej v 37 krokoch. Rolety z Fexi.sk naviac majú nosný profil, stabilnú konštrukciu, obrovský je výber farieb aj kaziet.

Dajte si pod vianočný stromček krajšie okná

Každý rok sa o svoje okná pred vianočnými sviatkami staráte. Doprajte im teraz viac – nové rolety Deň a noc. Odvďačia sa vám krajším interiérom aj praktickými vlastnosťami. Ich výhodou je, že skoro nezaujímajú našich domácich maznáčikov, mačky, a tak ich hneď nezničia ako záclony a závesy. Dajú sa veľmi jednoducho meniť, takže vďaka roletám Deň a noc môže byť váš byt každú chvíľu nejaký iný. Nekupujte už záclony, ktoré vyšli dávno z módy. Rolety deň a noc sú nenákladnou možnosťou, ako takmer okamžite zmodernizovať interiér a dopriať svojim oknám aj sebe to, po čom v 21. storočí túžime. Len ťažko budete hľadať iné tak moderné a inovatívne riešenie tienenia okien. Do roliet Deň a noc sa veľmi rýchlo zamilujete vy, aj celá vaša rodina. Sú praktické aj krásne.

You may also like