Home Cestovanie Povinné zmluvné poistenie online. Ako vybrať dôveryhodnú firmu?

Povinné zmluvné poistenie online. Ako vybrať dôveryhodnú firmu?

by v f

V dnešnej dobe sa 70% bežnej byrokracie presunulo online. Cez internet si vybavíte recept do lekárne, objednáte panvice, dovolenku a dokonca už aj potraviny. Poistné služby rozhodne nezostávajú pozadu a v dnešnej dobe je možné získať PZP v priebehu pár minút z pohodlia domova. S otvoreným online priestorom však vzniká pieskovisko pre mnohých podvodníkov, ktorí chcú ukradnúť vaše údaje. Viete ako spoznáte kvalitné online sprostredkovanie PZP?

5 znakov, že online firma je naozaj dôveryhodná

1.  Firma má platné zmluvy s poisťovňami.

Na to aby niekto mohol sprostredkovať kvalitné poisťovacie služby musí mať uzatvorené partnerstvá s čo najväčším počtom poisťovní. Vďaka tomu si môžete byť istí, že ponuka, ktorú dostanete bude naozaj tá najvýhodnejšia a nie len ďalší z marketingových ťahov. Firmy často o uzatvorených zmluvách informujú už od úvodnej stránky, takže ich rozhodne neprehliadnete.

2.  Firma má kamennú prevádzku

Paradoxne, aj online služby potrebujú kamenné obchody. Niekde je nutné skladovať podklady a takisto mať aspoň nejaké kancelárske priestory. Dôveryhodná online firma v rámci svojich kontaktov určite uvedie aj fyzickú adresu.

3.  Nezbierajú osobné údaje za každú cenu

Dôveryhodná firma nebude po návštevníkoch stránky požadovať registráciu a vyplnenie osobných údajov hneď pri prvej návšteve stránky. Ak si chcete spraviť výpočet PZP online, vyberajte firmu, ktorá poskytuje porovnanie PZP bez registrácie. Registrujte sa až v prípade, keď sa pre konkrétnu ponuku rozhodnete.

4.  Publikujú rôzne blogy, príspevky a novinky.

Vybudovať si dôveru voči webovej stránke je oveľa náročnejšie ako voči poisťovaciemu agentovi. Dobrou cestou ako sa zbaviť  predsudkov voči online nákupom, obzvlášť pri tak citlivej téme ako je poistenie, je prehĺbenie našich znalostí. Správny online predajca venuje celú sekciu svojho webu len blogovým a informatívnym príspevkom. Nájdeme tu vysvetlenie základných poistných a právnych pojmov, rady a návrhy ale aj aktuálne tlačové správy, ktoré by pre nás mohli byť podstatné.

5.  Web je kvalitne spracovaný a priebežne aktualizovaný.

Po tom, čo vstúpite na stránky danej firmy, takmer okamžite zistíte s kým máte to dočinenia. Prvý dojem, je takmer vždy správny a ak web, ktorý navštevujete pridal posledný príspevok v roku 2016 a design je všetko len nie atraktívny, odporúčame obrátiť sa inam. Naopak ak je web prepracovaný, prehľadný a aktuálny, je to známka toho, že je firma stále aktívna. Dôležitým indikátorom je aj prívetivý a fungujúci klientsky servis, ktorý vám odpovie na všetky vaše otázky.

Ak teda plánujete uzatvoriť povinné zmluvné poistenie online, odporúčame si firmu poriadne overiť. Nemusíte sa však strachovať. Ak si vyberiete správneho partnera pre poistenie auta, môžete ho v kľude uzatvoriť online. Navyše môžete získať ďalšie bonusy a zľavy za poistenie online.

 

You may also like