Home Cestovanie Jednoduchá a bezpečná preprava bicyklov – ako na to?

Jednoduchá a bezpečná preprava bicyklov – ako na to?

by v f

Zabaliť, naložiť a hor sa na bicykle! Cyklistika je v dnešnej dobe mimoriadne populárna, keďže predstavuje ideálnu športovú aktivitu nielen pre veľkých, ale aj malých nadšencov bicyklovania. Nadobudnutie fyzickej energie, spevnenie svalstva, „psychohygiena“ či pobyt na čerstvom vzduchu sú len niektoré benefity, ktoré ponúka jazda na bicykli. Aby ste mohli tráviť čas na horskom vzduchu či cyklotrasách, je ideálne siahnuť po nosiči na bicykle, vďaka ktorému budete môcť premiestniť vaše bicykle pomerne jednoducho. Pýtate sa, čo by ste mali vedieť ešte pred tým, ako sa rozhodnete pre jeho kúpu?

Aké sú výhody použitia strešných nosičov bicyklov?

Prevážanie bicyklov prostredníctvom nosiču na bicykle, patrí medzi najčastejšie spôsoby prepravy bicyklov, ktoré dnes využíva množstvo ľudí. Nosiče bicyklov sú výhodné predovšetkým z finančného hľadiska, pričom môžete prepraviť aj viacero bicyklov naraz. Minimum priestoru, jednoduchá inštalácia i bezproblémová údržba sú ďalšie prednosti, o ktorých by mal vedieť každý záujemca. Treba mať však na pamäti, že niektoré typy nosičov môžu mierne ovplyvniť jazdné vlastnosti automobilu, a to najmä aerodynamiku či zrýchlenie. Práve preto je dôležité dodržiavať bezpečnú rýchlosť a riadiť sa v každom prípade podľa predpisov.

Skladné nosiče i jednoduchá montáž

Cieľom každého z nás je pravdepodobne výber takého nosiču, ktorý bude skladný a jednoduchý na montáž. Výrobcovia si totiž plne uvedomujú fakt, že nie každý z nás má bohaté technické zručnosti, čo sa týka montáže, a práve preto sú ideálnou voľbou nosiče na ťažné zariadenie, ktoré sú okrem iného schopné prepraviť viacero bicyklov naraz, čo už rozhodne stojí za to! Okrem toho je možné nosič použiť aj pri výmene automobilu, čo je koniec koncov i ekonomicky výhodné. Tak čo poviete, aj vy siahnete po kvalitnom nosiči bicyklov Thule 926, Thule Velospace XT či Yakima, ktorý si vás hneď získa? Okrem toho nezabudnite na strešný box, ktorý slúži na prepravu batožinu či príslušenstva, ktoré budete potrebovať trebárs na dovolenku.

 

You may also like