Home Články Okúpte sa v BIO bazéne!

Okúpte sa v BIO bazéne!

by admin

V dnešnej modernej dobe plnej predajní ponúkajúcich BIO potraviny sa s týmto označením stretneme aj pri kúpaliskách. Katalóg firiem s touto tematikou tiež nie je krátky.

V prvom momente každému pod pojmom BIO napadne čosi prírodné, bez chémií, čisté, zdravé. Tak je to aj s BIO kúpaním. Voda v BIO bazénoch Vás síce nevylieči, ani nepomôže s problémom pohybového aparátu, ale určite je „zdravšia“. A navyše, kúpanie pod holým nebom s výhľadom na krásnu prírodu má tiež niečo do seba.

Prečo BIO? Pretože ide o prírodné kúpalisko stmelujúce kúpanie v bazénoch s kvalitou vody v jazerách a prírodných plochách. Voda tu je bez chemických látok, je čistená vodnými rastlinami a filtrovaná cez kamienky a štrk.

Podľa toho, akým spôsobom funguje čistenie vody, aký je podiel plochy, ktorá je určená na kúpanie a aká plocha je pokrytá rastlinami, ktoré vodu prečisťujú, existuje viacero druhov BIO bazénov. Prvou kategóriou sú prírodné jazerá, ktoré fungujú úplne bez zásahu techniky a pre rastliny je vyhradená až dvojtretinová časť plochy. V ostatných prípadoch sú do procesu čistenia zapojené určité mechanizmy a stroje, ktoré vodu miešajú alebo rovno filtrujú. Tu je pomer plochy na kúpanie a na čistenie iný. Aby sa udržala kvalita a čistota vody, treba dbať aj na starostlivosť o rastlinky, zooplanktón či baktérie. Nájdeme tu lekná, plávajúce rastliny, rákosovité a pobrežné močiarne rastliny. Pri ich výbere a umiestňovaní sa dbá nielen na ich funkčnosť, ale i estetickosť.

Kam za BIO kúpaním na Slovensku?

Ak ste sa konečne odtrhli od sledovania televízie a Váš partner nachvíľu nechal sledovanie noviniek, ktoré ponúka autobazár na kontakt.sk, máme tu pre Vás tip. Ak máte radi cyklistiku, turistiku alebo vždy trošku pookrajete nad vysokými štítmi hôr a vrchov, BIO kúpalisko Sninské rybníky je pre Vás to pravé. Bazén tu je rozdelený na dve časti. V prvej z nich, určenej na kúpanie, sa môžu vyblázniť malí, strední i veľkí plavci, keďže je rozdelená na 3 úseky. V bazéne pre najmenších má voda len pol metra a pri konci dosahuje až hĺbku 3,5 m. V druhej časti bazéna sa filtruje voda. Okrem príjemného oddychu vo vode si tu môžete dopriať vďaka viacerým stravovacím zariadeniam dobrý obed, uhasiť svoj smäd chladeným pivkom či kofolou a Vaše deti sa môžu vyblázniť na ihrisku.

Kúpalisko je v prevádzke od júna do septembra a to v čase od 9:00 do 20:00 (v júli do 21:00 a v septembri do 19:00). Cena pre dospelú osobu je 3,50 a pre deti 2 eurá.

BIO bazén Borovica- Kamenný mlyn

Ďalším miestom, ktoré sa môže pýšiť BIO bazénom, je Kamenný mlyn rozprestierajúci sa medzi Malackami a Stupavou, v borovicovej oblasti. Pomenovanie Kamenný mlyn je odvodené od zrúcaniny mlynu a v okolí sa nachádza kemp, reštaurácia, ihriská na minigolf a volejbal. Pre dospelých je tu 80 m dlhý bazén a pre deti okrem menšieho bazénika i hrad na skákanie, preliezačky a trampolína. Bazén je otvorený od 10:00 do 20:00 a vstupné pre dospelého je 6 eur, pre dieťa 4 eurá. V areáli sa pohybujete s čípovým náramkom, na ktorý sa nahrávajú všetky Vaše nákupy a zaplatíte pri odchode. Záloha zaň je 5 eur, vrátená je tiež pri opúšťaní areálu.

BIO kúpalisko KRTKO

Nachádza sa vo Veľkom Krtíší, čo už je podľa názvu zrejmé a okrem prírodného bazéna si tu prídu na svoje i milovníci toboganu a minigolfu. K dispozícii sú i lehátka. Dospelý tu zaplatí 2,50 eura, dieťa 2 eurá. Majitelia miestnej karty majú 50 centov zľavu. Popri návšteve Krtka si môžete spraviť výlet i na neďaleký hrad  Modrý Kameň.

 

Tak ako? Páči sa Vám nápad BIO kúpalísk? Ak ste sa rozhodli, že jedno také navštívite, rýchlo si prezrite inzeráty ponúkajúce priváty, pretože už zajtra nemusí byť voľné miesto.

 

Zdroj: dromedar.topky.sk

Foto: beautythroughstrength.com

You may also like