Home Bulvár Ako si vybrať dovolenku snov?

Ako si vybrať dovolenku snov?

by admin

Leto sa už rozbehlo naplno a vy stále rozmýšľate, ako stráviť tohtoročnú dovolenku? Vybrať si radšej nižší štandard za zvýhodnenú cenu, alebo si priplatiť a prežiť bezstarostný čas s rodinou pri mori? Cena však nemusí vždy znamenať kvalitu a platí to i naopak. Vyberte si letný oddych podľa vlastných predstáv. Súhrn obľúbených dovolenkových destinácií Vám ponúka napríklad aj magazín News.

Cestovné kancelárie majú pri výbere ubytovania rovnaké skúsenosti so slovenskými dovolenkármi, ako so zákazníkmi z iných európskych krajín. Vnímajú ich ako všeobecne nezačleniteľných. Kým jedným stačí jednoduché bývanie, ďalší vyžadujú služby na najvyššej úrovni. Každý máme vlastné predstavy a zvyky, takže pochopiteľne aj nároky na ubytovanie vychádzajú z týchto faktorov.

Ceny a hviezdičky

Počet hviezdičiek, ktorými sa líši kvalita ubytovania, neplatí na 100%, pretože pravidlá na prideľovanie hviezdičiek sa líšia od krajiny ku krajine. Preto je komfort ubytovania a služieb v trojhviezdičkovom hoteli v Bulharsku podstatne iný ako komfort ubytovania a služieb v tureckom hoteli s troma hviezdičkami. Pomôckou pri výbere môže byť cena, tvrdia viaceré cestovné kancelárie a nejeden odborný PR článok.

Hodnotenie triedy ubytovacích kapacít vyjadrené hviezdičkami alebo písmenami vychádza z hodnotenia miestnych úradov pre cestovný ruch, prípadne z bodovania hotelových sietí podľa legislatívy krajiny, kde trávite svoj dovolenkový pobyt. Tieto nie vždy zodpovedajú našim zvyklostiam.

Rovnako sa môžu odlišovať aj služby all inclusive, a to nielen v závislosti od krajiny, ale aj od samotného hotela. Preto sa pri kúpe dovolenky vždy vopred informujte, čo all inclusive zahŕňa, pretože bude určite drahšie ako plná penzia (raňajky, obedy a večere) alebo polpenzia (raňajky a večere). Ak si ujasníte tieto skutočnosti, predídete nepríjemnostiam po príchode do vybranej destinácie.

Vďaka neustále aktualizovanému news Vám už nič neunikne! Okrem iného tu nájdete tiež správy z TOP spravodajských portálov a informácie z webových blogov. Všetko na jednom mieste tu čaká na Vás.

Foto: kidslearningtogether.global2.vic.edu.au

You may also like