Home Zdravie Detoxikácia s Aloe vera

Detoxikácia s Aloe vera

by v f
Detoxikácia s Aloe vera

Dlhá zima so sebou priniesla mnoho respiračných a vírusových ochorení, stratu energie či nespavosť, výkyvy nálad, časté nádchy, alebo aj bolesti hlavy. Najlepším liekom na tieto neduhy je jarná detoxikácia organizmu a zbavenie sa toxínov v našom tele.

Všeobecne možno povedať, že toxíny sú látky, ktoré majú škodlivý účinok na náš organizmus a v najhoršom prípade môžu vyvolať aj smrť. Toxíny produkujú jednak živé organizmy, napríklad baktérie alebo ich môže pri nesprávnej činnosti produkovať aj naše telo. Okrem toho sa do nášho tela čoraz častejšie dostávajú toxíny chemického a syntetického pôvodu.

Nebezpečné toxíny sa do nášho tela dostávajú stravou, nápojmi, liekmi, ale aj kvôli zlému ovzdušiu. Toxíny sú bohužiaľ súčasťou našich domácností, napríklad v podobe plesní, stavebných konštrukcií, farbív, lepidiel, plastov. Toxíny môžu vznikať aj priamo v našom tele a to veľakrát aj pri výskyte banálnych ťažkostí. Stres, úzkosť, strach, silné emócie… všetky tieto pocity majú za následok produkciu biochemických látok, ktoré tiež nazývame psychotoxíny.

Čo takto vyskúšať niektorú z detoxikačných kúr? Dostupné sú napríklad tieto:

  • pôst,
  • detoxikačný kúpeľ,
  • detoxikácia pomocou Aloe vera nápoja,
  • bylinkové detoxikačné kúry.

Pôst je asi jednou z najstarších foriem detoxikácie organizmu. Aby pôst nepredstavoval pre náš organizmus takú záťaž, je dobré naň naše telo pomaly pripravovať. Najskôr si vyskúšajte jednodňové či dvojdňový pôsty, pri ktorých nechajte svoje telo odpočívať. V týchto pôstnych dňoch pite približne tri litre vody.

Detoxikačný kúpeľ funguje tak, že príjemne teplá voda otvára póry v našej pokožke, vďaka čomu začína proces detoxikácie. Ak do kúpeľa pridáme soľ, docielime procesu osmózy, čo má za následok intenzívnejšiu detoxikáciu a vyplavovanie toxínov z nášho tela. Okrem očistného účinku dochádza pri detoxikačnej kúpeli tiež k odbúravaniu stresu, k zlepšeniu našej koncentrácie, k uvoľneniu svalov alebo zlepšeniu nášho lymfatického systému.

Už je dávno dokázané, že Aloe vera detox nie je len obyčajné naviazanie toxínov a ich vyplavenie z tela von. Je to niečo viac, je to vlastne biochemická detoxikácia aktiváciou pečeňových systémov. Aby to správne fungovalo, sú dôležité enzýmy v Aloe vera, ktoré veľmi špecifickým spôsobom pôsobia na všetky bunky nášho tela. Odporúčaný postup pri detoxikácii s Aloe vera je nasledovný:

0,3-0,5 dcl čistého Aloe vera gélu na pitie večer pred spaním nalačno po dobu 2 mesiacov. Toto opakovať 2 krát do roka. Pred spaním sa odporúča preto, lebo je dokázané že náš metabolizmus pracuje v noci keď spíme, oveľa aktívnejšie.

Bylinné kúry patria medzi tradičné spôsoby detoxikácie organizmu. Dobrý bylinný čaj nielenže prinesie úžitok nášmu telu, ale uvoľní aj našu myseľ. Tradičné detoxikačné zmesi sa skladajú najčastejšie zo žihľavy a púpavy. Žihľava sa po tisícročia využíva kvôli svojim blahodárnym vlastnostiam na cievny a obehový systém. Dokáže čistiť krv a bojovať proti voľným radikálom. Antibakteriálnymi a protizápalovými účinkami sa môže pochváliť púpava.

Detoxikácia významne ovplyvňuje celý náš organizmus, našu fyzickú a psychickú pohodu. O tom už dnes už nikto nepochybuje.

 

 

 

You may also like