Home Bývanie Ako a prečo si v lete užívať luxusný pocit na jachte

Ako a prečo si v lete užívať luxusný pocit na jachte

by v f
Ako a prečo si v lete užívať luxusný pocit na jachte

Ešte pred pár rokmi boli plavby na jachte určené len pre skupinu vyvolených, najbohatších ľudí. Dnes sú plavby dostupné prakticky pre každého, kto má chuť stráviť dovolenku na mori. Na jachte si užijete luxusný pocit, slobodu a spoznáte miesta, ktoré by ste iným spôsobom nemali šancu vidieť. To všetko bez toho, že by ste zruinovali rodinný rozpočet.

Plavby sú ideálne pre rodiny i partiu kamarátov

Už nemusíte prezerať lode na predaj a rátať, koľko rokov budete na menšiu jachtu šetriť. V súčasnosti máte možnosť si jachtu prenajať a plaviť sa toľko dní, koľko vám vaša peňaženka dovolí. A môžeme vám prezradiť, že si pokojne doprajete aj týždne dovolenky. Plavby na jachte totiž nestoja oveľa viac ako ubytovanie v all inclusive hoteli. Na jachte síce nebudete mať all inclusive stravu, ale zažijete all inclusive pocity. Tieto pocity môžete zdieľať s rodinou alebo s priateľmi. Práve tieto dve skupiny ľudí si jachty prenajmú najčastejšie. V oboch prípadoch zažijete nevšednú dovolenku, na ktorú nikdy nezabudnete. O popularite plavieb hovorí aj to, že rastie dopyt po lodiach a jachty na predaj idú na dračku. A kde sa dajú jachty prenajať? Na internete nájdete špecializované cestovné kancelárie ponúkajúce rôzne typy plavieb a plavby je možné rezervovať priamo cez známe ubytovacie portály. Spolu s jachtou sa dá zaplatiť aj kapitán alebo sa skúste v okolí spýtať známych. Veľa ľudí má vo vrecku preukaz vodca malého plavidla alebo kapitánsky „vodičák“. Ak si prenajmete kapitána cez cestovku, rátajte s tým, že mu platíte nielen za prácu, ale ho musíte tiež odstravovať.

Prečo sa plaviť? Pre milión dôvodov

Možno si poviete, prečo by ste sa mali plaviť v stiesnených priestoroch a tráviť niekoľko dní s rovnakými ľuďmi. Ak si kladiete túto otázku, tak nie ste na plavbu tí praví. Naopak, ak túžite po nasledujúcich zážitkoch, tak ihneď kupujte dovolenku na jachte.

  • Každý deň si plánujete v svojej réžii, nie ste viazaní nikým a ničím.
  • Každý deň vás čakajú nové dobrodružstvá.
  • Každý deň navštívite malebné zátoky, malé ostrovčeky a opustené pláže, ktoré budú na niekoľko hodín patriť len vám.
  • Každý deň spoznáte nové miesta, historické pamiatky a nové miestne špeciality.
  • Každý deň sa môžete opaľovať, plávať v šírom mori alebo sa venovať vodným športom.
  • Každý deň sa vám zatají dych pri západe slnka, ktorý je z paluby jachty najkrajší.
  • Každý deň budete v kruhu ľudí, ktorých milujete.

 

 

 

You may also like