Home Šport Zbohom kolónam vďaka mestskému bicyklu

Zbohom kolónam vďaka mestskému bicyklu

by v f

Preprava po meste býva veľmi často bojom s časom a nervami. Vlastný automobil je síce pohodlným dopravným prostriedkom, ale len do okamihu otravnej zápchy. Cestovanie mestskou hromadnou dopravou vás znechutí pri tlačenici s ostatnými cestujúcimi. Čo keby ste skúsili niečo nové? Napríklad jazdu na bicykli, ktorá je pohodlným a lacným riešením.

Rozvoj mestskej cyklistiky

Mestské bicykle sa stávajú čoraz viacej obľúbeným spôsobom premiestňovania vo veľkých mestách. Počiatočná investícia do kúpy bicykla je iste nižšia ako nákup paliva a servis automobilu. Z dlhodobého hľadiska vás vyjde dokonca lacnejšie ako lístky na mestskú dopravu. S bicyklom sa dostanete naozaj všade a zaparkujete ho prakticky kdekoľvek. Navyše sa jazdou na bicykli správate ekologicky a robíte niečo aj pre svoje zdravie. Poďakuje sa vám vaša kondícia a pri jazde si prečistíte myseľ. Ak sa chystáte bicykel kupovať, vyberajte si ho podľa istých kritérií. Iné parametre majú detské bicykle, horské alebo krosové.

Mestský bicykel, ktorý vás nesklame

Bicykel vhodný na jazdu po meste má zväčša nižší rám, aby sa vám ľahšie na neho nasadalo a naopak zosadalo. Pri výbere veľkosti rámu je dôležitá vaša výška. Mestské bicykle vyrábajú v rozmeroch S, M a L. Výrobcovia mysleli aj na pohodlie pri sedení, a preto sú bicykle určené na jazdu po meste vybavené širšou sedačkou. Sedačka je umiestnená v dostatočnej vzdialenosti od riadidiel, aby ste nemuseli sedieť v predklone. V meste môže dochádzať k častejším kolíziám, ktorým zabránia až tri sady bŕzd. Bezpečnosť je zabezpečená aj zadným alebo predným svetlom, odrazovkami a zvončekom. Celkom iste si kúpte bicykel s krytom nad reťazou. Bez neho si zničíte, zašpiníte a roztrhnete oblečenie. Blatníky vás ochránia pred blatom v daždivom počasí. Prevodovku voľte aspoň s tromi stupňami, aby ste sa mohli rýchlejšie prepraviť aj do vzdialenejších miest.

Maličkosti, ktoré zvyšujú komfort

Mestský bicykel, ktorý má nosiče a košík oceníte pri nákupoch. Praktickým riešením je uzamykateľná bednička. Pre zvýšenie bezpečnosti vám odporúčame pridať na bicykel blikačky alebo reflexné prvky. Ak sa snažíte jazdou na bicykli schudnúť, dokúpte si počítadlo kilometrov, rýchlosti a spálených kalórií. Všetky typy bicyklov, doplnkov na bicykle či cyklovozíky nájdete na internetových stránkach obchodu inSPORTline. Okrem prehľadnosti stránok oceníte taktiež skvelé ceny a možnosť on-line poradenstva.

 

 

You may also like