Home PR (tzv. SEO) články Vyberáme autochladničku. Ako na to?

Vyberáme autochladničku. Ako na to?

by admin

Výlet autom v letných horúčavách môže byť skutočne náročný. Zapnete klimatizáciu a je Vám zima. Vypnete ju a v rozpálenom aute nemôžete ani dýchať. Otvoríte okno a v okamihu Vám zaľahne v ušiach… jednoducho hrozné. A hlavne ak nemáte po ruke chladivé občerstvenie! Autochladničky sú v tomto prípade neoceniteľným pomocníkom. Ako teda kúpiť tú správnu autochladničku?

Kritériá výberu

Laik môže byť pri pohľade na množstvo typov chladničiek skutočne zmätený. Rôzne ceny, veľkosti, výkon… Pri výbere preto pomôže nasledovný postup.

  1. Premyslite si, na aké cesty budete autochladničku používať.

Chystáte sa každé leto autom k moru? Alebo bude autochladnička slúžiť len na to, aby ste si na rybách pri neďalekom rybníku mohli vychutnať chladené pivo? Na kratšie cesty Vám totiž bohato vystačí lacnejší chladiaci box. Pri dlhých trasách alebo pri kempovaní sa však oplatí investovať a kúpiť chladničky na plyn alebo na elektrinu, a to vzhľadom k možnostiam napájania.

  1. Myslite na rozmer chladničky vzhľadom k rozmerom dopravného prostriedku.

Pre kúpou by ste si mali premerať priestor, kde bude chladnička umiestnená. Napríklad chladnička do kamiónov môže byť o čosi väčšia, ako tá do osobného automobilu. Nezabúdajte na otváranie vrátok a myslite na priestor navyše. Rozmer chladničky je však dôležité sledovať i z iného dôvodu. Pozor, aby ste si nekúpili malú autochladničku, ak chcete chladiť napríklad dvojlitrové fľaše!

  1. Pouvažujte nad typom potravín, ktoré budete prevážať.

Kým niektoré potraviny a nápoje nepotrebujú až tak nízku teplotu, pri iných je chlad nutnosťou. Je preto rozdiel, či Vaša autochladnička dokáže znížiť teplotu o 15 alebo o 30 stupňov. Kým termoelektrické autochladničky vystačia napríklad na nápoje a menej náročné potraviny, tie kompresorové sú omnoho účinnejšie a môžete vďaka nim prevážať i mäsové výrobky. Podobne účinné sú i plynové chladničky, ktoré sa však odporúčajú najmä do karavanov. Počas cesty totiž fungujú na elektrinu a majú mimoriadne vysokú spotrebu, čo môže viesť až k vybitiu batérie. Ideálna je tiež chladnička no frost, ktorá sa odmrazuje automaticky a je teda nenáročná na údržbu.

Záver je teda jednoznačný! Na výlety a „kempovačky“ v karavane je ideálna chladnička na plyn. Na dlhé cesty, napríklad k moru, perfektne poslúžia o čosi drahšie kompresorové chladničky. Na výlet k blízkemu jazeru zas postačia chladiace boxy. A máte vybraté!

 

 

You may also like