Home PR (tzv. SEO) články Čistiaci priestor– zábrana proti znečisteniu

Čistiaci priestor– zábrana proti znečisteniu

by admin

Ako ľudia prichádzajú z vonku do vnútorných priestorov, so sebou prinášajú znečistenie, čo sa ešte stupňuje so zlým počasím. Čistý priestor potom dosiahneme pravidelným upratovaním. Vo väčších kancelárskych budovách a nákupných  centrách, kde je obrovský pohyb prichádzajúcich ľudí, tento problém však predstavuje boj s veternými mlynmi. Iba stačíte doumývať podlahu, už vo fronte stoja ďalší prichádzajúci so špinavými podrážkami.

Viac ako tri štvrtiny bežnej špiny sa do objektov dostáva prostredníctvom špinavých podrážok na topánkach. Je ale jasné, že čím menšie množstvo znečistenia sa dostane do vnútra budov, tým lacnejšie bude následné upratovanie. Tým pomyselným betónovým múrom pre vstup špiny do vnútra sa javí čistiaci priestor zložený z rôznych typov čistiacich rohoží. Toto je naozaj účinná ochrana. ,,V situáciách, kedy postupujeme podľa štandardných riešený nazbieraných z niekoľko ročných skúseností vo firme na čistenie, upratovanie a hĺbkové tepovanie kancelárskych priestorov Topservis ( hrubé čistenie, jemné čistenie a zachytávač vlhkosti), dosiahneme až deväťdesiat percentnej zábrane prieniku znečistenia do vnútra budovy. Čo sa podobným percentom prejaví aj na nákladoch za upratovanie, ʺ hovoria zo skúsenosti odborníci z Topservis. Tento jednoduchý systém predstavuje výhody aj v iných oblastiach, ako je napríklad následné poškrabanie plávajúcej podlahy drobnými kamienkami či predratie koberca na pracovisku. Pri tomto riešení následne nemusí prichádzať k tak častej výmene podlahových krytín.

Treba viacstupňovú ochranu

Tie najmodernejšie čistiace rohože dokážu zachytiť znečistenie a vlhkosť na podrážkach a odviesť ju hlboko do svojej štruktúry. V prípade, ak sa toto nestane, následný prichádzajúci zachytené znečistenie vnáša ďalej do budovy a vynaložená námaha nemá taký efekt. Podstata riešenia problému spočíva v použití viac stupňovej ochrany, inak je efekt minimálny. Také rohože, ktoré by zároveň zachytávali hrubú špinu, jemný prach, vlhkosť a v zime sneh a ľad, sa nevyrábajú. Takéto riešenie poskytuje jedine priestor, ktorý je zložený z troch typov rohoží. Pri vstupe sa najskôr položí hrubá rohož, ktorá zastupuje úlohu tej prvotnej bariéry pre hrubé znečistenie. Na druhej rohoži sa čistí obuv od prachu a jemného znečistenia a následne v poslednej fáze si návštevník očistí obuv od vlhkosti. Pre viac informácií neváhajte kontaktovať profesionálnu firmu na hĺbkové tepovanie a čistenie kobercov Topservis.

Výsledný efekt

Výsledkom celého tohto procesu nie je iba úspora energie a financií za neodvedené upratovacie, čistiace, hĺbkovo tepovacie práce a nepoškodenú podlahu, ale na druhej strane aj zníženie množstva prašnosti prostredia, menšie množstvo chemikálií z čistiacich prostriedkov, ktoré následne zaťažujú organizmy návštevníkov budovy a  negatívne vplývajú na ich zdravie. Celým týmto problémom vplyvu toxických látok na ľudské zdravie sa zaoberá vedný odbor celostná medicína. Jedná sa o spôsob riešenia zdravotných problémov pomocou odstraňovania toxického zaťaženia organizmu až k jeho úplnému uzdraveniu.

You may also like