Home Zdravie Únava? Nervozita? Zrejme vám chýba horčík!

Únava? Nervozita? Zrejme vám chýba horčík!

by v f

Ak si myslíte, že vaša únava, depresia a nespavosť je spôsobená zimným počasím, možno máte pravdu, ale oveľa pravdepodobnejšia je skutočnosť, že vám chýba horčík. Ako ho doplniť?

Naše telo obsahuje enormné množstvo rôznych prvkov a každý z nich má nejaký význam. To v prenesenom význame znamená, že nedostatok nejakého prvku v tele skôr alebo neskôr pocítite. Objavia sa nejaké príznaky, ktoré zväčša vôbec nie sú príjemné. Problém je, že väčšinou si neuvedomíme nedostatok prvku, povieme si, že únavu, bolesť svalov alebo iný problém spôsobuje nejaký nadmerný stres v práci, ročné obdobie, počasie, veď to poznáte. To je však rozhodne veľká chyba, neuvedomenie si nedostatku nejakého prvku sa môže časom prejaviť ako vážny problém. Pravidelné dopĺňanie potrebných prvkov je tak kľúčové. V dnešnom rýchlom svete je však vyvážená a pestrá strava každý deň niečo nepredstaviteľné. Ak si chcete zdravie udržiavať v čo najlepšej kondícií, musíte si nájsť rýchlejší spôsob dopĺňania látok. Na to slúžia rôzne doplnky stravy a vitamíny. Čo pomáha na nedostatok horčíka?

Skutočne dôležitý

Horčík je jeden z najdôležitejších elektrolytov v organizme, jeho význam je tak asi jasný. Zúčastňuje sa na ovplyvňovaní funkcií nervového, srdcovocievneho systému a mnohých iných procesov v ľudskom tele, plus má výrazný vplyv na pevnosť kostí. Prejavy nedostatku horčíka sú bolesti hlavy, nespavosť, nervozita, poruchy sústredenia, svalové kŕče a nepravidelný srdcový rytmus. Príznakov je omnoho viac, riešenie je však len jedno – rýchle doplnenie horčíka. Horčík sa prirodzene nachádza v strukovinách, ovsených vločkách, listovej zelenine, mäse, mlieku… odporúčaná denná dávka horčíka je okolo 300 miligramov, čo sa nie vždy dá prirodzene doplniť. Preto je vhodné užívať doplnky stravy, napríklad Horčík 60 + B6, ktorý zoženiete na eshope symphytum.sk. Ten okrem horčíka obsahuje aj vitamín B6, ktorý podporuje činnosť nervovej sústavy, reguláciu hormonálnej aktivity a má mnohé iné pozitívne účinky. Tak nečakajte, dopĺňajte horčík aktívne aj vy a cíťte sa opäť skvelo!

You may also like