Home Šport Športové hodiny sú IN. Ako vybrať tie správne?

Športové hodiny sú IN. Ako vybrať tie správne?

by v f
Športové hodiny sú IN. Ako vybrať tie správne?

Ľudí, ktorí športujú s trendovými a modernými hodinkami ponúkajúcimi rôzne funkcie je čoraz viac. Ich výber však v dôsledku množstva produktov nie je taký jednoduchý, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

Nejde len o dizajn, ale aj funkcie

Kúpu športových hodiniek by sme mohli prirovnať napríklad ku kúpe auta. Dôvodom je, že máme na trhu k dispozícii veľmi veľa modelov a nájsť  ten pravý je zložité aj pre tých, ktorí sa vyznajú. Samozrejme, základom je prečítať si, čo všetko daný výrobok ponúka a obsahuje, no v momente, ako to čítate vám príde všetko užitočné a potrebné.

Po zvážení si však uvedomíte, že nie všetky funkcie nakoniec aj využijete a preto vám možno postačí základný model, poskytujúci praktické využitie. Ak si nechcete kúpiť hodinky na behanie, ktoré budú stáť viac, ako si môžete dovoliť, je potrebné ešte pre kúpou zvážiť, čo od nich naozaj očakávate. Vďaka tomu limitujete váš záber a sústrediť sa budete len na modely, nad ktorých kúpou budete naozaj uvažovať. Základom by malo byť zodpovedanie si štyroch otázok, ktoré vám pri výbere naozaj pomôžu.

  1. Na čo mi majú hodinky slúžiť?
  2. Čo všetko s nimi chcem sledovať?
  3. Ako často a dlho ich plánujem používať?
  4. Koľko chcem za ne zaplatiť?

Odpovede sú dôležité …

Pomocou odpovedí na predchádzajúce otázky zúžite výber a dokážete si hodinky vybrať omnoho rýchlejšie a jednoduchšie. Ak viete, že budete hodinky používať na občasné behanie v parku, postačia vám úplne iné, ako keby ste chodili pravidelne behať maratón. Dôležité je tiež ujasniť si, čo všetko majú hodinky ponúkať. K dispozícii sú napríklad vodotesné stopky,  meranie tepovej frekvencie, meranie vzdialenosti pomocou GPS, kadencia krokov, snímanie intervalových tréningov a množstvo iných. Čím viac funkcií majú mať hodinky, tým viac sa bude ponuka zužovať a výber bude jednoduchší. Naopak, ak chcete hodinky so základnými funkciami, na výber toho budete mať naozaj veľa.

V prípade, že nie ste profesionálny športovec, ale človek, ktorý chce mať každý svoj tréning poriadne zaznamenaný zo všetkých uhlov, nemusíte do nich ani príliš investovať. Pokojne vám na klasické behanie postačia lacnejšie verzie, ktoré vám poskytnú presne to, čo očakávate. Množstvo výrobkov tohto druhu nájdete aj v ponuke športového predajcu inSPORTline. Okrem nich vám však ponúka aj fitness pomôcky, rôzne stroje ako napríklad bežecký pás, ale aj iné športové doplnky a zariadenia.

You may also like