Home Šport SM systém špirálnej stabilizácie slávi úspech v riešení problémov pohybového aparátu

SM systém špirálnej stabilizácie slávi úspech v riešení problémov pohybového aparátu

by v f

Problémy pohybového aparátu vznikajú často už v detstve, s vekom sa zhoršujú, alebo vznikajú ako dôsledok nevhodného životného štýlu, nedostatku pohybu, ale aj nadmernej záťaže. Pomôcť s nimi dokáže správny typ rehabilitačného cvičenia. Úspech po celom svete, napríklad v Južnej Kórei, slávi metóda českého neurológa MUDr. Richarda Smíška.

Český neurológ MUDr. Richarda Smíšek prišiel s metódou SM systém, dnes známou pod názvom špirála stabilizácia zhruba pred 30 rokmi. Systém ďalej spolu so svojimi dcérami, MUDr. Katarínou Smíškovou a MUDr. Zuzanou Smíškovou, rozvíjal a dnes sa týmto rehabilitačným cvičením dosahujú výborné výsledky dokonca pri liečbe hernie disku, teda ľudovo nazývanej vyskočenej platničke. Ďalej tiež pri skoliózach chrbtice a nielen tam.

SM systém ponúka v Bratislave AF REHAB

Partnerom MUDr. Richarda Smíška na Slovensku je bratislavské rehabilitační centrum AF REHAB. Centrum organizuje skupinové cvičenia. Tie priaznivo ovplyvňujú špirálnu stabilizáciu pomocou posilnenia svalových reťazcov. Pri skupinovom cvičení sa pacienti učia zapojiť šikmé svaly, vytiahnuť chrbticu smerom nahor a relaxovať svaly pozdĺž chrbtice. Posilňujú sa medzilopatkové svaly, vytvára sa osové postavenia tela a mobilizuje sa chrbtica do rotácie za súčasnej stabilizácie.

Cvičí sa v menších skupinkách 55 minút. Prvých 45 minút je samotné cvičenie na hudbu podľa terapeuta, 15 minút cvičenia sa zameriava na strečing.

Príďte sa naučiť správne cvičiť

Cieľom skupinového cvičenia je predovšetkým osvojenie si správnych cvikov pre ďalšie posilňovanie doma. Pri cvičení dochádza k regenerácii medzistavcových platničiek, regenerujú sa kĺby, cvičenci si osvoja fyziologicky správne pohybové vzory a zautomatizujú ich používanie, súčasne sa účastníci naučia zdravému držaniu tela, zdravému behu aj chôdzi. Vďaka cvičeniu sa máte možnosť zbaviť akútnej aj chronickej bolesti. Liečba formou cvičenia prebieha vždy pod dohľadom skúseného lekára alebo fyzioterapeuta so špecializáciou na SM systém.

Cvičenie so špeciálnym lanom

Pre cvičenie sa používa originálne lano vyvinuté pre SM metódu cvičenia. Túto cvičebnú pomôcku si máte možnosť zakúpiť v e-shope AF REHAB. Cvičenie SM systém sa obecne hodí už od 3 rokov veku. Vrchná hranica nie je obmedzená.

You may also like