Home PR (tzv. SEO) články Slangová nemčina – macht Spaβ!

Slangová nemčina – macht Spaβ!

by admin

Slabé silné neodlučiteľné, nemecké pravidlá sú jednoducho nezameniteľné. Tá nemecká gramatika, to je jedna veľká matematika! Manuál tohto germánskeho jazyka viete odpredu a odzadu, ale vy túžite zafrajerovať hovorovými či slangovými výrazmi? Gratulujeme, práve ste klikli na ten správny článok. Pripravili sme pre vás zopár veľmi zaujímavých slovíčok, ktoré sa vám dozaista budú hodiť.

ABF – ABF je skratka od Allenbeste Freundin, čiže pre najlepšiu kamarátku.

Das Iwan – keď budete pocitovať keine Ahnung (nemám ani tušenia), ako sa po nemecky povie Rus, stačí ak si spomeniete na typicky ruské meno.

Die Fressnarkose – Nemci majú slovo snáď asi na všetko, výnimkou nie je ani poobedný šlofík.

Käseweiß – patríte k typom ľudí, ktorých sa slnko doslova bojí a vaša pokožka má skôr farbu tej najbelšej steny? Ak áno, tak sa v nemecky hovoriacich krajinách nevyhnete prezývke Käseweiβ (syrovo-biely).

Mach Banane – zvolanie  „Mach Banane!“ kričíme druhej osobe: Pohni!

Mit Karacho – toto slovné spojenie používajú Nemci v prípade ak niečo rýchlo potrebujú vybaviť alebo sa niekam ponáhľajú, v skratke to znamená FOFREM!

Horndumm – vysvetľujete dokola to isté, zhora, zdola a dotyčný nie a nie pochopiť? Iná možnosť nie je, len mu povedať, že je Horndumm (človek hlúpy ako tágo).

Páči sa vám slangová nemčina? Nám v Bilingvi – tvoja jazyková škola doslova šmakuje. V ponuke denného menu máme bohatý výber z Jazykové kurzy Bratislava. Medzi naše najvyberanejšie špeciality patria kurzy nemčiny Bratislava, kurzy angličtiny Bratislava a angličtina pre deti. Ochutnávka (ukážková hodina) prebieha na adrese F. Urbánka 34 – oproti MAXU, Trnava a tak isto aj na Gessayova 2, Bratislava. V prípade rezervovania stoličky volajte na tel. 0915 147 256 alebo píšte na:  nikol@bilingvi.sk. Ukážková hodina je zadarmo a k ničomu vás nezaväzuje.

Pošteklite svoje chuťové poháriky!

 

Autor: Nikol Karasová

FOTO: nuchylee, freedigitalphotos.net

You may also like