Home Technológie PrestaShop – profesionálny systém pre internetové obchody

PrestaShop – profesionálny systém pre internetové obchody

by admin

PrestaShop je bezplatné open-source riešenie, ktoré slúži na správu internetových obchodov. Hoci sa systém objavil až v roku 2007, stal sa počas krátkej doby veľmi obľúbeným a v súčasnej dobe ho používa veľa e-shopov. Pýši sa mnohými užitočnými funkciami, ktoré oceníte zo správcovského aj užívateľského hľadiska. V nasledujúcich riadkoch sa pozrieme na niekoľko dôvodov, prečo používať práve PrestaShop.

Ak máte pri realizácii internetového obchodu obmedzený rozpočet, najviac ušetríte práve na systéme. PrestaShop je úplne zadarmo, pričom nestráca na prepracovanosti a kvalite. Systém sa dá navyše ľahko rozšíriť o najrôznejšie moduly, ktoré sú buď tiež zadarmo, alebo spoplatnené. Tu už záleží na vás, koľko ste ochotní investovať. Optimalizáciu pre vyhľadávače vykonáte bez toho, aby ste zasahovali do jadra kódu a šablóny. Administrácia ponúka nastavenie priateľských URL adries, titulkov, štítkov a ďalších prvkov.

Moduly a šablóny na mieru

V globálnom meradle je PrestaShop veľmi využívaný, a preto existuje veľa vývojárov orientujúci sa na programovanie modulov a šablón. Ľahko nájdete niekoho, kto vám vytvorí modul či šablónu na mieru. A možno už vami požadovaný modul existuje a je dostupný na stiahnutie, čím šetríte peniaze aj čas spojený s vývojom, testovaním a ladením.

Z hľadiska bezpečnosti nemusíte mať žiadne obavy. Dá sa nastaviť zabezpečenie cez HTTPS, používanie bezpečnostných tokenov a sú prístupné ďalšie bezpečnostné prvky. Moduly a šablóny, ktoré získate na oficiálnych miestach, nepredstavujú žiadne riziko, pretože prechádzajú striktnými kontrolami.

Aby ste si prácu s realizáciou internetového obchodu ešte viac uľahčili, stačí si objednať neobmedzený hosting u EXOhosting.sk, kde sa dá PrestaShop nainštalovať jedným kliknutím v administrácii. Inštalácia e-shopov nebola nikdy jednoduchšia.

 

Foto Renjith Krishnan / freedigitalphotos.net

You may also like