Home Cestovanie Preliačiny na karosérii? Žiadny problém

Preliačiny na karosérii? Žiadny problém

by v f
Preliačiny na karosérii? Žiadny problém

Šalieť pri pohľade na preliačinu spôsobenú krupobitím či pri nepozornom parkovaní je zbytočné. Technológie v oprave preliačin neustále napredujú a dnes dokážu dostať vaše vozidlo do stavu pred poškodením. Jednou z najviac využívaných a preferovaných spôsobov opráv preliačin je PDR metóda.

Čo je PDR metóda?

Názov PDR metódy opravy preliačin pochádza z anglických slov PAINTLESS DENT REPAIR. Metóda vznikla koncom 50. rokov v Nemecku a postupne sa rozšírila do celého sveta. Dnes ju s obľubou využívajú majitelia poškodených karosérií i na Slovensku. Oprava preliačin na aute nebola nikdy tak jednoduchá ako s PDR metódou. Na jednej strane je táto metóda jednoduchá a na druhej ju môžu vykonávať len naozajstní odborníci, napríklad z firmy oprava preliačin Košice Rfix. Pomocou špeciálnych nástrojov sa preliačiny vytláčajú zospodu karosérie alebo sa ťahajú zhora. Profesionálne servisy pri oprave využívajú silné svetlo, vďaka ktorému im neunikne ani najmenšie poškodenie a pri oprave dokážu celý proces detailne kontrolovať. Tento spôsob opravy preliačin nevyžaduje gitovanie a ani lakovanie. Technológia PDR je maximálne šetrná k vozidlu i k prírode.

Vyplatí sa PDR metóda?

PDR metódou sa dajú opraviť takmer všetky preliačiny. Vravíme takmer, pretože nie všetky poškodenia karosérie je možné touto technológiou odstrániť. V prípade otázok je lepšie kontaktovať servis. V zásade platí, že poškodenie nesmie mať priemer väčší ako 5 cm. Zároveň by nemal byť lak v preliačine popraskaný. Problémom bývajú aj deformácie na ostrých hranách vozidla. Ak spĺňate kritéria na opravu PDR technológiou, poteší vás informácia, že oprava trvá len zopár hodín. Všetko závisí od vyťaženosti v servise, ale v zásade by ste nemali zostať bez auta viac ako tri dni. V prípade, že si budete opravu platiť sami, cena oproti klasickej oprave preliačin sa pri PDR metóde pohybuje o 50 % nižšie. V mieste poškodenia sa zachová pôvodný lak a tým pádom sa nezníži hodnota vozidla.

Skutočne je PDR metóda zázračná?

V oblasti opráv PDR metódou môžeme naozaj hovoriť o zázraku. Nijakým iným spôsobom by ste nedokázali preliačinu opraviť tak, aby sa neznížila hodnota vozidla a neboli vidieť poškodenia na laku. Zároveň nie je oprava finančne náročná. Ak ste si vozidlo pripoistili proti živelným pohromám alebo proti poškodeniu vandalmi, všetky poisťovne vám škodu uhradia. Firma oprava preliačin Košice Rfix celý proces pokrytia škody sprostredkuje za vás bez nutnosti behania po poisťovniach. Obráťte sa na profesionálov a doprajte svojmu vozidlu len to najlepšie.

 

You may also like