Home Bývanie Plastové okná – áno či nie?

Plastové okná – áno či nie?

by v f

Zásadným kritériom, ktoré výrazne ovplyvňuje aký druh okien si vyberiete, je cena. Okná vyrobené z plastu sú relatívne lacné v porovnaní s podobne výkonnými hliníkovými alebo drevenými oknami. Totiž, drevené i hliníkové okná sú spravidla o 20 až 30% drahšie ako plastové okná, čo znamená, že ľudia si radšej vyberú cenovo dostupnejšie a rovnako funkčné okná či dvere. Ak však stále váhate nad tým, či sú plastové okná pre vás tou správnou voľbou, nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi riadkami.

Neprekonateľná životnosť!

Plastové okná Bratislava sú odolné voči mechanickému poškodeniu, pričom sa nedeformujú na rozdiel od okien vyrobených z dreva. Časom sa totiž drevo môže zdeformovať, rozpadať a jednoducho sa znehodnotiť. Plastové okná majú obzvlášť dlhú životnosť a vysokú odolnosť, pričom sú extrémne odolné voči poveternostným podmienkam a po celú dobu životnosti nemenia svoju farbu!

Energeticky účinnejšie

Okenné rámy z plastu majú v porovnaní s hliníkovými alebo drevenými oknami špičkové vlastnosti, ktoré sú neprekonateľné. Majú lepšie izolačné hodnoty a sú schopné znížiť náklady na energiu a kúrenie, a to ročne až o 20%! Okenné krídla ponúkajú lepší výkon a energetickú účinnosť z izolovaných jednotiek, čo je ďalšia z výhod, prečo je vhodné uprednostniť plastové okná.

Prijateľná cena, ktorá nenaruší váš rodinný rozpočet

Plastové okná cena je najprijateľnejšia zo všetkých typov okien, ktoré nájdete na trhu, To znamená, že aj napriek tomu, že cena okien nenaruší váš rodinný rozpočet, vy budete mať kvalitný produkt, ktorý sa môže svojimi vlastnosťami vyrovnať trebárs drahším dreveným oknám. Plastové okná i plastové vchodové dvere dokážu svojimi funkčnými vlastnosťami a dizajnovým prevedením uspokojiť požiadavky i náročných klientov. Tak čo poviete, aj vy dáte prednosť materiálu s nulovou údržbou, výbornými tepelno-izolačnými vlastnosťami, prijateľnou cenou a nádherným dizajnom?

 

 

You may also like