Home Technológie Nezanedbajte výber televízneho stojanu

Nezanedbajte výber televízneho stojanu

by admin

Televízia je jedným z dôležitých vynálezov dnešnej modernej doby. Môžete si kúpiť rôzne modely televízorov, pričom každý model ma svoje vlastnosti, funkcie a parametre. Nástenné televízie alebo LCD patria medzi tie najbežnejšie a najpopulárnejšie z dôvodu šetrenia priestoru. No niekedy je najvhodnejšie umiestniť televíziu na televízny stojan alebo držiak a Vy budete mať istotu, že bude v bezpečí. Ak teda rozmýšľate nad kúpou televízneho stojana alebo držiaka, treba si pred jeho kúpou uvedomiť niekoľko zásadných vecí, na ktoré by ste nemali zabudnúť.

Televízne držiaky sú vhodné do menších bytov, kancelárskych priestorov, ale aj väčších domov. Ich inštalácia je skutočne jednoduchá, takže sa nemusíte báť, že by ste to nezvládli. K baleniu je samozrejme dostupný návod a potrebné súčiastky, ktoré budete potrebovať.

Prečo práve televízny stojan?

Televízne stojany sú v súčasnosti na trhu veľmi populárne. Ich prepracovanie a technológia výroby sú na vysokej úrovni kvality a stojany na televízie je v dnešnej dobe možné využiť naozaj všade. Delia sa na 2 druhy – pre domáce a pre komerčné využitie. Stojany pre komerčné využitie majú väčšinou zložitejšiu konštrukciu, ktorá umožňuje viacero funkcií. Prostredníctvom stojanov môžete docieliť efektívny spôsob reklamy vo Vašej firme. Dôraz je však potrebné zamieriť na profesionalitu prístupu a kvalitu. Dôležitý je aj celkový dizajn, no televízny stojan Vám tieto základné predpoklady poskytne. Montážny televízny stojan umožňuje ľuďom lepší zážitok zo sledovania, pretože môže visieť aj na stene. Hlavná konštrukcia a rám tohto stojana je zvyčajne vyrobená z ocele, teda sa nemusíte báť, že neudrží Vašu televíziu.

Existuje množstvo veľkostí a modelov, ale treba si uvedomiť jeden dôležitý faktor pred kúpou stojanu. Uistite sa, že jeho veľkosť bude pre Vašu televíziu dostatočná. V opačnom prípade stojan nebudete môcť využiť.

Televízne stojany sú oproti televíznym stolíkom užšie a aj menšie, a preto si vyžadujú menšiu náročnosť na priestor. Sú teda vhodné aj do menších bytov a nemusíte sa báť, že Vám zaberú veľa miesta.

Stanovte si rozpočet

Pred tým, ako si vyberie televízny držiak alebo stojan podľa Vašich predstáv, nezabudnite si dopredu stanoviť finančný rozpočet. Dôležité je, aby ste už od začiatku nákupu mali jasno, koľko peňazí môžete na nákup investovať.

14Rozmery

Začnite tým, že si zmeráte veľkosť Vašej uhlopriečky, od ľavého horného rohu k pravému dolnému rohu obrazovky. Toto meranie je veľmi dôležité pri Vašom budúcom výbere televízneho držiaku.

Výhody televízneho stojanu

 • Jednoduchá manipulácia
 • Bezpečnosť Vašej televízie
 • Flexibilita
 • Kompatibilita
 • Atraktívny dizajn

Materiál televízneho stojanu

17Vyberte si typ materiálu, ktorý sa hodí do miestnosti. Ten by ste mali vybrať aj podľa Vašich osobných preferencií, aby televízny stojan pôsobil esteticky a príjemným dojmom. Existuje mnoho druhov materiálov: drevo, sklo alebo kov. Ak uvažujete o kovovom stojane, vyberte vhodnú farbu, ktorá sa bude do Vašej obývačky alebo kancelárie dokonale hodiť.

Sklo pôsobí veľmi elegantným dojmom, je pevné a teda sa nemusíte báť, že by Vašu televíziu neudržalo. Stojan môže obsahovať aj rôzne poličky, kde si môžete umiestniť DVD prehrávač alebo reproduktory.

Sklenené stojany patria medzi tie najobľúbenejšie na trhu. Môžu vyzerať krehko a nenápadne v porovnaní s drevenými alebo s kovovými stojanmi.

Drevo je vhodné najmä do domov alebo bytov, pretože pôsobí útulným dojmom. Väčšinou obsahuje poličku, ktorú môžete použiť na umiestnenie ľubovoľného príslušenstva, no dá sa dať aj dole.

Drevené stojany existujú v mnohých prevedeniach, farbách a štýloch. Najkvalitnejšie drevené stojany sú vyrobené z masívneho dreva. Dodáva im silu, pevnosť a sú schopné udržať aj ťažké televízory.

Najdôležitejší parameter pri výbere televízneho držiaku

Pri výbere televízneho držiaku je najdôležitejší parameter – VESA norma. VESA norma nie je viazaná na uhlopriečku a môže byť napríklad 100×100 alebo 200x200mm. Potom si overíte hmotnosť Vašej televízie a tiež aj uhlopriečku. Tá je však najmenej dôležitá, pretože väčšina držiakov je použiteľná aj na väčšiu uhlopriečku ako je uvedené. Je to veľmi dôležitý parameter, ktorý by ste pred kúpou držiaku určite mali vedieť. Väčšina televíznych príjmačov ako je LCD TV, LED TV alebo plazma, majú VESA-standard 200×200 alebo 400×400.

V popise každého držiaku je uvedené rozpätie od minimum po maximum, na ktoré môže byť držiak použitý.

Hodnotu VESA normy na Vašom televízore nájdete v popise televízora, ktorý udáva výrobca ak tento manuál nemáte tak stačí zmerať rozostup zvislých dier so závitom na zadnej časti televízora.

16

Využitie televíznych stojanov

 • Domácnosti
 • Výstavy a veľtrhy
 • Konferencie a prednášky
 • Kancelárie a firemné priestory
 • Recepcia, čakárne, sály
 • Rôzne akcie

Špecializovaný eshop

Nákup televízie je často jedným z najdrahších nákupov v domácnosti, a preto je logické, že venujete veľkú pozornosť pri kúpe televízneho príslušenstva.

drziakyastoliky.eu Vám poskytujú televízny stojany, televízne držiaky, držiaky na DVD prehrávač, držiaky na reproduktory a mnoho iného.

Prečo nakupovať práve u nás? Náš tovar máme neustále skladom a ponúkame ho za tie najnižšie ceny na trhu. Predávame iba kvalitné výrobky, ktoré svojimi parametrami uspokoja požiadavky aj tých najnáročnejších zákazníkov. Sme na trhu už od roku 2008 a patríme medzi najpoprednejších špecializovaných predajcov na Slovensku aj v Česku.

Reklamácie a vrátenie peňazí je u nás samozrejmosťou. Našim cieľom je spokojnosť zákazníkov a vybudovanie si dôvery. Ponúkame aj možnosť osobného odberu a v prípade otázok nás môžete kontaktovať na našom emaile alebo telefónnom čísle.

 

FOTO: drziakyastoliky.eu

You may also like