Home Nezaradené Nechcete mať doma zimu?

Nechcete mať doma zimu?

by admin

V takomto prípade máte zrejme starosti, ktoré sa opakujú každý rok. Keďže v prevažnej miere bývame v starých panelákoch, ani sa nie je čomu veľmi čudovať.

Všetko časom stráca svoje dobré vlastnosti a v minulosti sa paneláky stavali takou rýchlosťou, že jednoducho nebol čas premyslieť aj detaily. Ani teplo sme veľmi neriešili, no dnes si za všetko zaplatíme, a tak hľadáme stále nové a nové možnosti, ako ušetriť. Jednoznačne najlepším riešením je zateplenie. Ide o komplexné riešenie, ktoré zabráni únikom tepla nielen cez okná, ale aj staré murivo.

Keďže je to však finančne veľmi náročné, pristupujeme aspoň k čiastočnému riešeniu a tým je výmena okien. Cez staré zdeformované okná fúka všetkými štrbinami. Teplo sa tak u Vás neudrží a musíte kúriť o to viac, aby ste sa ako tak zohriali. Ak však namontujete nové plastové okná, Vaše úniky budú len minimálne. Úspora Vás teda milo poteší a naviac si uľahčíte aj ich údržbu. Nájsť však tie správne nie je jednoduché. Aj na našom trhu nájdete lacné, no nekvalitné okná, preto tie svoje nové plastové vyberajte u spoľahlivých predajcov napríklad aj na www.cedera-okna.sk.

Ich ďalšou výhodou je aj schopnosť tlmiť hluk z vonku. Ak teda bývate na rušnej ulici, budete mať doma oveľa väčší kľud, ako pri tých starých. Aj Váš spánok tak bude podstatne pokojnejší.

Sťažovať sa na dopravu, či hlučný večerný podnik, nemá vždy veľký význam. No iste sa chcete vo svojom okolí cítiť bezpečne. K tomu prispeje aj spoľahlivé verejné LED osvetlenie, ktoré nebude mať poruchu každý druhý deň. O tom však musí rozhodnúť vedenie mesta, či obce. Vám tak zostáva len neustále sťažovanie pre nefunkčnosť toho starého.

You may also like