Home Cestovanie Dodávky na prenájom sú hitom. Ako si jednu z nich požičať?

Dodávky na prenájom sú hitom. Ako si jednu z nich požičať?

by v f
Dodávky na prenájom sú hitom.

Keď nevlastníte príves, potrebujete sa presťahovať, kúpiť a preniesť čosi rozmernejšie alebo si jednoducho nechcete „špiniť“ vlastné vozidlo, vždy je tu možnosť požičať si dodávku. Poradíme vám, ako na to.  

Z cudzieho krv netečie? Radšej vlastná dodávka!

Tiež neradi zverujete osobné veci do rúk iným? Zvlášť pokiaľ ide o sťahovanie, boli by sme neradi, keby sa neodbornou manipuláciou čosi z našich vecí poškodilo. Práve preto sa na Slovensku stáva čoraz väčším hitom možnosť požičať si vlastnú dodávku. Či si potrebujete vyzdvihnúť z predajne nábytok, kupujete väčšie množstvo rastlín na pozemok, alebo práve prežívate ďalšiu životnú etapu a sťahujete sa do nového, tu nepostačí batožinový priestor vášho osobného auta. Pre dodávku sa však môžeme rozhodnúť aj z iných dôvodov. Môže nám vyhovovať, že si nezničíme interiér vlastného vozidla, že je vo vynikajúcom technickom stave, s platnou diaľničnou známkou a že si po ňu nemusíme nikam chodiť. Požičovňa dodávok nám zvolený typ vozidla doručí za poplatok presne tam, kde ju chceme mať. Na pár hodín alebo pár dní? Požičovne nám vychádzajú v ústrety v rôznych smeroch. 

Ako si požičať dodávku

Vieme, akí sme pohodlní. Moderná doba si nás rozmaznala, pretože dnes už nemusíme takmer nikam chodiť. Všetko si vybavíme online alebo telefonicky. Aj dodávky na prenájom sa nám núkajú online. Môžeme si prezrieť, aké druhy vozidiel má konkrétna požičovňa dodávok v ponuke, za akú cenu a čo všetko možno od prenájmu očakávať. Ak nám vyhovuje model dodávky a cena za prenájom, už len kontaktovať konkrétnu požičovňu. Najjednoduchšou cestou je vyplnenie online rezervačného formulára, v ktorom odpoviete na všetky zásadné otázky prenajímateľa. O aké vozidlo máte záujem? Kedy ho vyzdvihnete a kedy odovzdáte? Akú trasu sa s ním chystáte prejsť? Budete potrebovať aj rudlu (transportný vozík) alebo GPS? Rezervovať si dodávku môžete aj telefonicky, kedykoľvek počas pracovných hodín, no i mimo nich. To znamená, že aj počas víkendov alebo sviatkov. Tu však treba počítať s menším poplatkom. Prezeráte si dodávky na prenájom v Bratislave? Ak to nemáte od ruky, môžete si ísť tú svoju rezervovať aj osobne priamo do požičovne. 

Údaje, ktoré požičovni poskytnete, budú použité pri vypisovaní zmluvy o prenájme. Aby zmluvný vzťah prebehol v poriadku, bude potrebné oboznámiť sa s obchodnými podmienkami, zaplatiť zálohu a mať poruke občiansky a vodičský preukaz, prípadne výpis z Obchodného registra. A potom už hurá na cesty. 

You may also like