Home Nezaradené Deti sú deti

Deti sú deti

by admin

Naše ratolesti nás vedia veľmi často prekvapiť, no nie vždy to musí byť len milé prekvapenie. Ich výchova nie je jednoduchá, a tak často zostávame zaskočení, kde podobné správanie náš drobček mohol vidieť.

Už u celkom malých detí tak môžeme pozorovať vzdor a návaly hnevu. Táto prvá puberta dá zabrať najmä nám rodičom. Trojročnému dieťaťu totiž len ťažko vysvetlíte, prečo nemôže ostatným deťom brať hračky, či prečo musíte tovar v obchode najskôr zaplatiť, než si môže napríklad cukríky rozbaliť. Toto obdobie je veľmi stresujúce a ani obľúbená vyhrážka, že ak bude dieťa zlé, Ježiško mu nič neprinesie, nemusí vždy fungovať. Dieťa totiž tak ďaleko jednoducho plánovať nevie, a tak môže byť toto účinné až teraz, tesne pred Vianocami. Vtedy však už zrejme máte darčeky nakúpené, no a v Štedrí deň aj naše srdce predsa len trochu zmäkne.

Dôležité teda je, viesť deti k poslušnosti aj poriadkumilovnosti. Len tak si zabezpečíte, že za nimi nebudete neustále utekať s metlou, či mopom. V tomto ohľade sú predsa len poslušnejšie dievčatá a aj ich výchova je o niečo jednoduchšia. Chlapci sú zasa veľmi divokí, radi behajú a neboja sa žiadnych prekážok. V skutočnosti to však aj vo Vašej rodine môže byť celkom inak, veď predsa každé dieťa je iné.

Chlapca tak potešíte napríklad stavebnicou, či autom, no a pre Vašu malú gazdinku je ako stvorená detská kuchynka. Všetky deťúrence však budú mať rovnakú radosť aj z nafukovacieho hradu. S ním môžete ozvláštniť každú aj rodinnú oslavu, vyberajte preto na play-ground.sk.

You may also like