Home Zdravie Blefaroplastika vám pomôže ku kráse aj lepšie vidieť

Blefaroplastika vám pomôže ku kráse aj lepšie vidieť

by v f

Pokiaľ ide o skrášľovacie procedúry, existujú aj také, ku ktorým sa neodhodlávame iba my ženy. Naviac ich neabsolvujeme len z dôvodu krásy. Práve blefaroplastika, teda operácia očných viečok, je tou, ktorá navracia funkčnosť aj nášmu zraku. Ochabnuté horné viečka totiž výrazne zhoršujú našu schopnosť vidieť.

Vekom začína ochabovať nielen naša pokožka, ale taktiež očné viečka. Nielenže nám dávajú smutný výraz a pridávajú vek, ale zhoršujú aj naše videnie. Korekcia viečok je pritom veľmi jednoduchý a bezproblémový zákrok, ktorého sa nie je nutné obávať.

Starnutie našich očí sa neprejavuje iba vráskami

Ďalšími prejavmi sú ochabnuté horné očné viečka a váčky pod očami. Dochádza k nim z dôvodu úbytku kolagénu. Pokožka sa oslabí. Pod očami sa nám naviac často namnožia bunky podkožného tuku. A dokonca to nemusí byť ani spojené s našou nadváhou. K ochabnutiu viečok prispejú aj ochabnuté svaly.

Pomôcť dokáže blefaroplastika

Tvárová jóga, správna masáž tváre a kvalitné krémy dokážu proces čiastočne oddialiť. Aj preto sa u žien obvykle tento problém prejaví o niečo pozdejšie než u mužov. Znamená to ale sebadisciplínu a výsledok sa dostaví zadlho, ak vôbec. Zaručený výsledok však prinesie iba blefaroplastika. Je to jediný garantovaný zákrok, ktorý dokáže vyriešiť problémy ochabnutých horných aj spodných viečok, a taktiež vyriešiť nevzhľadné vačky pod očami. Pri zákroku sa koriguje nadbytok pokožky, rieši sa svalová nestabilita viečok a odstraňuje sa predočnicový tuk.

Blefaroplastika netrvá dlhšie ako hodinu a robí sa v lokálnej anestézii

Zákrok je nebolestivý, bez pooperačnej bolesti a komplikácií. Stehy sú viditeľné asi týždeň, potom sa vyberajú. Takže aj rekonvalescencia trvá zhruba týždeň. Pokiaľ sa upravujú spodné viečka, sú farebné krvné výrony viditeľné o niečo dlhšie. Obvykle ste ale do 14 dní kompletne fit, vypadáte lepšie a taktiež lepšie vidíte. Korekciu očných viečok, blefaroplastiku, realizuje bratislavský inštitút zdravia krásy Frais.

You may also like