Home Bývanie Biela kuchyňa nie je kompromis, ale nadčasové riešenie

Biela kuchyňa nie je kompromis, ale nadčasové riešenie

by v f

Móda sa mení stále rýchlejšie aj čo sa týka interiérového designu. Práve preto je vhodné pri výbere drahšieho nábytku myslieť na to, aby bol nadčasový. Farbou tohoto roku je korálová. Hodí sa ale pre kuchynskú linku? Práve kuchyňa by mala byť najtrvácnejším nábytkom nášho bytu či domu. Preto by mala byť aj farebne nadčasová. Nehodia sa pre ňu krátkodobé farebné trendy. Ideálnym riešením je kvalitná biela kuchyňa.

Pokiaľ si teraz hovoríte, že nechcete investovať do bielej kuchyne, pretože vám pripadá nudná, zastavím vás. Biela linka je totiž dokonalý základný kameň, na ktorom sa dá stavať. V dnešných interiéroch, ktoré prepojujú kuchyňu, jedáleň a obývačku, o to viac. Farebná linka by bola príliš záväzná pri ďalšom výbere nábytku. A podobné by to bolo aj v prípade, že by ste volili niektorý z drevených dekorov. Práve drevené imitácie vnášajú do interiéru veľa nechcených disharmonických prvkov. Málokto dokáže doladiť dekor podlahy, kuchynskej linky a ďalšieho nábytku v obytnom priestore.

Biela kuchyňa je ideálna aj pre farebné experimenty

Len sa neexperimentuje s farbou dvierok či korpusu, ale s farbou spotrebičov, hrncov, tanierov, hrnčekov, rôznych dekorácií a kuchynských textílií. V týchto prvkoch, ktoré sú krátkodobejšie ako linka, si môžete dovoliť aj módne úlety.

Ďalšiu možnosť, vniesť do kuchyne farby, ponúka moderné LED osvetlenie. Rôzne svietidlá, ale aj LED pásky, dokážu bielu kuchyňu zmeniť na nepoznanie a doslova ju vyfarbiť. Pozor ale, do tohoto „umenia“ sa púšťajte len s interiérovým dizajnérom. Pre amatéra je veľmi jednoduché prekročiť hranicu vkusu.

S bielym nábytkom nenarazíte u žiadneho štýlu

Hypermoderná kuchyňa v minimalistickom štýle, tradičná rustikálna kuchyňa, provence štýl, ale i bežná sektorová kuchyňa – žiadny z týchto štýlov biela farba neurazí. Práve naopak. Pre mnohé z nich je skoro základnou premisou. Naviac o čo viac bude vaše kuchynská linka neutrálna, o to viac môžete svoj obľúbený štýl zdôrazniť napríklad výberom rôzneho kuchynského textilu.

Nezabudnite do bielej kuchyne dostať zeleň

Pokiaľ máte v kuchyni okno, nie je nad čím váhať. Biela linka zeleňou kvetín doslova ožije. Ale ani v tmavej a prirodzeným svetlom neosvetlenej kuchyni sa zelene vzdať nemusíte. Bylinky zhoršené podmienky chvíľu vydržia a aj tak ich pravidelne nahradzujete novými, čerstvými. A existujú aj kvetiny, ktorým menej svetla nevadí obecne – napríklad svokrin jazyk, izbový brečtan, ale aj papradie.

Nechajte si navrhnúť a vyrobiť najúžasnejšiu bielu kuchyňu

Nie je totiž biela kuchyňa ako biela kuchyňa. Luxus a kvalitu nenájdete v pestrej farbe, ani v napodobenine dreva, ale v drobných detailoch, vo vybavení kuchynskej linky, v odolnosti materiálu, v prepracovanom spracovaní, aj v samotnom architektonickom návrhu, ktorý stojí hneď na začiatku vašej cesty za skvostnou bielou kuchyňou. Oslovte štúdio, ktoré vám vie všetko toto ponúknuť, a ktoré vám navrhne a vyrobí trebárs nielen kuchyňu na mieru, ale aj ďalšie časti bytu. Luxus totiž spočíva v komplexnosti. Aby ste sa vo svojom obydlí cítili skutočne dobre, potrebuje jeden štýl a veľa malých, ale svojim nápadom „veľkých“ vychytáviek. To všetko vám ponúkne Wood Style Design – interiérové štúdio, ktoré sa zameriava na nábytok na mieru. Navrhne a vyrobí pre vás všetko – od kuchyne, až po vstavané skrine. A to s víziou dať vám domov, do ktorého sa budete vždy radi vracať.

You may also like