Home Ekonomika Ako funguje operatívny lízing?

Ako funguje operatívny lízing?

by v f

24805526_s

V súčasnej dobe vedľa finančného lízingu sa stáva veľmi populárny takzvaný operatívny lízing, ktorý sa líši v tom, že po uplynutí zmluvy neprechádza predmet do vlastníctva nájomcu, ale zostáva vo vlastníctve lízingovej spoločnosti. Hlavným dôvodom, prečo sa tento finančný produkt dostáva do popredia, je, že všetky riziká spojené s prevádzkou daného predmetu (napríklad automobilu) spadajú na lízingovú spoločnosť. V nasledujúcich riadkoch vám operatívny lízing predstavíme podrobnejšie.

Keď náhodou dôjde k nepredvídateľné poruche automobilu, leasingová spoločnosť vám ihneď poskytne v rámci asistenčných služieb náhradný automobil, aby ste neboli nijako obmedzení. Operatívny lízing skrýva veľa ďalších výhod, napríklad nebudete mať starosť s platením cestnej dane či diaľničných poplatkov (ak ide o vozidlo).

Predmetom operatívneho lízingu nemusí byť výhradne len automobil, ale môže ním byť aj nejaká nehnuteľnosť, technológia či zariadenie. Záleží na tom, na čo všetko daná leasingová spoločnosť svoj produkt poskytuje.

Prečo firmy žiadajú o operatívny lízing?

Operatívny lízing je obľúbený predovšetkým u firemných zákazníkov, pretože znižuje náklady na vozový park. Spoločnosť radšej uvíta fixné mesačné náklady ako vysokú investíciu v hotovosti. A navyše, pravidelne môžete obnovovať svoj vozový park. Napríklad si dohodnete operatívny lízing na dva roky. A po dvoch rokoch si môžete požiadať o ďalší, čím získate novšie a spoľahlivejšie vozidlá.

V tejto oblasti pôsobí spoločnosť HERTZ Lease, ktorá sa sústreďuje výhradne na operatívny lízing pre automobily. Vyznačuje sa vysokou úrovňou sprievodných služieb. Pokiaľ si nebudete vedieť rady, môžete sa poradiť so špecialistami, ktorí vám navrhnú optimálne riešenie. Aby ste si urobili obraz o tom, na koľko vás operatívny lízing vyjde, stačí vyplniť online kalkuláciu.

Autorské právo: donfiore / 123RF Reklamní fotografie

You may also like