Home Bývanie 5 návrhov na štýlové využitie skla v spálni

5 návrhov na štýlové využitie skla v spálni

by v f
5 návrhov na štýlové využitie skla v spálni

Spálňa je miesto, ktorého úprava by mala byť starostlivo premyslená a prispôsobená k potrebám osôb, ktoré tam budú bývať. Priestor v spálni by mal byť komfortný a štýlový. Sklo je veľmi zaujímavým materiálom, ktorý sa dá využiť na dokončenie miestnosti. Oplatí sa teda spoznať najzaujímavejšie inšpirácie.

Sklenené dvere do spálne 

Jednou z možností, ktoré sa oplatí zvážiť sú sklenené dvere do spálne. Toto bude ideálne predovšetkým v miestnostiach, ktoré sú v modernom štýle. Nič vám však nebráni experimentovať a spojiť rôzne prvky, ktoré patria pod rôzne štýle. Pre dosiahnutie väčšieho súkromia sa dá použiť špeciálne pieskované sklo, ktoré nie je priehľadné.

Zrkadlá a iné doplnky 

Presklená spálňa je veľmi moderným a v poslednej dobe obľúbeným riešením. Okrem sklenených dverí sa môžete rozhodnúť aj pre mnoho ďalších sklenených doplnkov. Zaujímavou možnosťou sú zrkadlá. Môžu nielen ozdobiť stenu, ale aj vizuálne zväčšiť miestnosť. Obzvlášť cenné je krištáľové zrkadlo. Lacnejším a rovnako efektným riešením sú však špeciálne dekorácie sklenenej tabule.

Menej štandardné, ale naozaj efektné je umiestnenie zrkadla na strop. K takémuto kroku sa odhodlá len málokto, no prináša skutočne mnoho výhod. Zrkadlo umiestnené na tomto mieste miestnosť opticky zväčší, navyše vám umožní dosiahnuť zaujímavé svetelné efekty. Zrkadlá môžu byť umiestnené aj na štandardných miestach, ako sú dvere šatníka alebo toaletný stolík.

Ďalšími sklenenými doplnkami môžu byť napríklad rôzne vázy na kvety a rámiky na fotografie. Sklo sa dá prepašovať vo forme svietnikov alebo príveskov.

Sklenené steny 

Ďalšia zaujímavá možnosť sú sklenené steny. Takéto riešenie je ideálne predovšetkým v miestnostiach, ktoré sú dosť malé. Podobne ako zrkadlá, skvele zväčšujú spálňu a aj ju osvetlujú. Sklenené steny umožňujú komfortne sledovať okolie a vďaka ním je v izbe viac prirodzeného svetla. Pre súkromie je dobré sa rozhodnút pre hrubšie závesy, ktoré efektívne zakryjú okná a budú dodatočnou dekoráciou.

Sklo v spálni je výborným riešením. Oplatí sa rozhodnúť pre využitie toho materiálu v aranžácii.  Spoznajte ponuku produktov, ktoré budú nápomocné pri práci so sklom (https://sklo.sk/sk/4-sprchove-kuty). Bohatý výber za bezkonkurenčné ceny!

You may also like