Home Cestovanie Využitie strešných boxov a nosičov oceníte aj vy!

Využitie strešných boxov a nosičov oceníte aj vy!

by v f
Využitie strešných boxov a nosičov oceníte aj vy!

Strešné boxy, ale tiež strešné nosiče patria v súčasnosti medzi najpredávanejšie doplnky pre vozidlo, a to hneď z viacerých dôvodov. Poskytujú maximálny komfort pri preprave, ale tiež šetria priestor vo vnútri vozidla, čo oceníte najmä pri dlhšej jazde. Pýtate sa, či sú strešné boxy skutočne bezpečné? Ak ešte aj vy stále váhate nad tým, či je strešný box a nosič pre vás tou správnou voľbou, inšpirujte sa nasledujúcimi riadkami.

Bezpečnosť strešných boxov

strešné boxy skutočne bezpečné? Samozrejme, že áno, keďže výrobcovia ich navrhujú tak, aby špeciálne zvládali vysoké rýchlosti a rôzne typy terénov. Ich aerodynamický tvar im umožňuje „prerezávať“ vzduch, čo tiež znižuje aerodynamický odpor vášho vozidla. Okrem toho sa za pomoci zámkov, svoriek a špeciálne navrhnutých šnúr môžete ubezpečiť, že je strešný box pevne pripevnený na vrchu, čiže streche vášho automobilu. Samozrejme, ak jazdíte rýchlejšie a na veľké vzdialenosti, príliš neriskujte a vaše jazdu prispôsobte batožine a celkovému nákladu, ktorý prepravujete. Za určitých podmienok môže byť nákladný priestor skutočne nebezpečný a neprimeranou jazdou ohrozujete predovšetkým seba, ale aj ostatných členov posádky.

Komfortná preprava bicyklov za každých okolností

Preprava bicyklov už nemusí byť žiadny problém, a to aj v prípade, že potrebujete prepraviť tri či štyri kusy bicyklov. Nosič bicyklov na ťažné zariadenie je zárukou komfortnej a jednoduchej prepravy bicyklov, ktorá je navyše maximálne bezpečná. Výhodou je, že bicykle nemusíte dvíhať ponad hlavu, a teda ich ľahko a pomerne rýchlo umiestnite na ťažné zariadenie vozidla, čo zvládnu dokonca aj menej zdatní ľudia. Ak ste sa rozhodli vycestovať za dobrodružstvom, nezabudnite ani na cyklovozíky pre vaše ratolesti, ktoré ponúkajú maximálny zážitok.

 

You may also like