Home Spravodajstvo Údržba parkov v mestách a na dedinách – štvorkolka spraví prácu za vás

Údržba parkov v mestách a na dedinách – štvorkolka spraví prácu za vás

by v f
Údržba parkov v mestách a na dedinách - štvorkolka spraví prácu za vás

Mestské a vidiecke parky tvoria dôležité oddychové zóny. Poskytujú priestor pre relaxáciu a kontakt s prírodou. Udržať ich perfektný stav vyžaduje veľa úsilia, peňazí a hlavne pracovnej sily. Našťastie existuje stroj, ktorý dokáže rýchlo a efektívne vykonať rôzne práce v parku i pri údržbe chodníkov. Odporúčame vám do mestského majetku zakúpiť úžitkovú štvorkolku.

Náročná údržba parkov a ich okolia

Udržiavanie parkov v dobrom stave si vyžaduje veľa práce a úsilia. Parky je potrebné pravidelne čistiť od odpadu, kosiť trávu, strihať stromy a kríky a starať sa o kvetinové záhony. Táto práca môže byť časovo a fyzicky náročná, najmä v rozľahlých parkoch. Našťastie existuje riešenie, ktoré správcom parku uľahčí prácu a zefektívniť údržbu – ide o kúpu štvorkolky. Štvorkolka je všestranné vozidlo, ktoré je možné použiť na rôzne práce v parku.

Preprava nákladu, kompaktnosť štvorkolky

Štvorkolky sa dajú použiť na prepravu ťažkých predmetov ako sú vrecia s odpadom, kosáky, hnojivo a kompost. Rýchly prevoz je cestou k tomu ako ušetriť čas a energiu zamestnancom parku a vykonať veľa práce behom jediného dňa. Výhodou štvorkolky can am je kompaktný rozmer, takže sa s týmto strojom dostanete aj pomedzi stromy bez rizika zničenia zelene.

Kosenie trávy a úprava záhonov

Existuje široká škála príslušenstva pre štvorkolky, ktoré sa dá použiť na kosenie trávy. K štvorkolke je možné pripojiť rotačné kosačky, mulčovače či kosačky s nulovým polomerom otáčania. Štvorkolky sa dokážu dostať do ťažko dostupných oblastí, kam sa bežné kosačky nedostanú. Kosenie pomocou štvorkolky je rýchlejšie ako v prípade kosačky vedenej manuálne človekom.

Čistenie ciest a odhŕňanie snehu

Štvorkolky sa dajú vybaviť rôznymi typmi prívesov, ktoré použijete na odstraňovanie odpadu z parku. Tento proces urýchli a zefektívniť čistenie parku. Štvorkolky sa používajú aj na údržbu chodníkov a ciest v parku, vrátane zametania, plnenia jám a odstraňovania snehu a ľadu počas zimy. Okrem uvedených prác sa štvorkolky využívajú aj na prepravu zamestnancov parku, na kontrolu stavu parku a na hliadkovanie v prípade vandalizmu.

Prečo využívať štvorkolky v mestských parkoch

Štvorkolky dokážu prácu vykonávať oveľa rýchlejšie ako zamestnanci parku s ručnými nástrojmi. Vďaka štvorkolke ušetríte čas a peniaze. Tieto stroje sú stavané na ťažké pracovné úlohy, ktoré by ľudská sila nedokázala zrealizovať.  Štvorkolky sa dokážu dostať do ťažko dostupných oblastí, kam sa bežné vozidlá nedostanú. Po celý rok sa vám podarí udržiavať park v perfektnom stave. Mimo prác v parku je možné štvorkolku používať ako iné vozidlá na prepravu osôb. Vyberte pre vaše mesto vhodnú štvorkolku spolu s príslušenstvom na tomto odkaze https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html.

Autor: Gabriela Kudláčová

 

 

You may also like