Home Šport Trampolína – skvelý spôsob udržania fyzickej kondície!

Trampolína – skvelý spôsob udržania fyzickej kondície!

by v f

Už dávno neplatí, že trampolíny sú len akousi „zábavkou“ pre deti či športovou pomôckou na školách. Skákanie na trampolíne sa každým rokom stáva populárnejšie, keďže aj dospelí prišli na to, že práve táto fyzická aktivita má množstvo priaznivých účinkov na naše zdravie. Poznáte aj vy zdravotné výhody skákania na trampolíne, ktoré je okrem iného považované za najúčinnejšiu formu cvičenia pre človeka?

Cvičenie na trampolíne rozhodne stojí za to!

Pokiaľ potrebujete čo najskôr zhodiť nejaké to kilečko navyše, neváhajte a zaskáčte si! Na trampolíne však môžete vykonávať aj iné pohyby ako len skákanie. Vyskúšajte trebárs drepy, výpady či tzv. angličáky a nebojte sa zapotiť. Pre zníženie hmotnosti je skákanie tlmené pružinami ideálnou aktivitou, keďže nezaťažujete kĺby, ale efektívne znižujete telesný tuk, posilňujete svaly a v konečnom dôsledku efektívne spaľujete sacharidy.

Zbavte sa stresu!

Trampolína výborne funguje na znižovanie hladiny stresových hormónov ako je kortizol a naopak, zvyšuje hladinu endorfínov, ktoré určitým spôsobom prispievajú k našej spokojnosti. Či už ste sa rozhodli skákať, prípadne cvičiť na trampolíne kvôli zlepšeniu fyzickej alebo psychickej kondície, rozhodujúcim faktorom bude to, ako sa budete cítiť, a to ovplyvňuje práve miera stresu.

Vek je len číslo!

Bojíte sa skákať na trampolíne, lebo už nepatríte medzi najmladšie ročníky? Žiadne obavy! Najlacnejšie trampolíny sú určené pre všetkých, a to bez akýchkoľvek vekových rozdielov. Obzvlášť, starší ľudia by nemali zanevrieť na pohyb, ale práve naopak. Čím viac sa budú hýbať, vykonávať aspoň jednoduché cviky na rozohriate a snažiť sa prekonávať svoje hranice, tým je vyššia šanca, že ich organizmus bude v kondícií omnoho dlhšie ako v prípade, že by sa nevenovali žiadnej fyzickej aktivite. Deti, rodičia, starí rodičia. Zahoďte všetky zábrany a zaskáčte si na trampolíne, ktorá je tým najlepším pomocníkom na naše zdravie!

 

You may also like