Home Spravodajstvo Tipy a triky, ako nosiť svoje zlato

Tipy a triky, ako nosiť svoje zlato

by v f

Svadobne-obrucky-ALBERTO-1Istotne nám dáte za pravdu, že zlato je večný kov a šperky z neho vytvorené nikdy nevyjdu z módy. Čo sa mení a tak trochu podlieha módnym trendom, je len odtieň zlatých šperkov, či už obrúčiek, príveskov alebo náušníc.

Bez ohľadu na to, aké zlato preferujete vy, jedno je isté: Zlaté šperky musíme vedieť nosiť, aby podčiarkli našu krásu  a osobitosť. Niekomu sa skutočne viac hodí zlato žlté, inej farbe pleti pristane zasa odtieň ružovkastý. No nielen farebné tóny sú to, čo si pri výbere zlatých šperkov všímame. Čo ešte?

Viete, aké sú základné tipy a rady, ako na to, aby ste sa so svojím zlatým šperkom dokonale zladili? Ak nie, ostaňte pokojní, my vám to teraz prezradíme…

 

  1. Žlté či radšej ružové?

Šperky zo žltého zlata vyzerajú bez pochýb slávnostne, elegantne, a zároveň pôsobia nadčasovo. Predsa len, žlté zlato tu vždy bolo, je a zrejme ešte aj dlho bude. Naproti tomu jeho modernejšie, novšie verzie – zlato biele a ružové, sú na scéne pomerne krátko, no o to viac sa tešia obľube. Budúce nevesty si preto veľmi často vyberajú práve obrúčky z bieleho zlata, ktoré pôsobia štýlovo a možno o čosi menej formálne, sú skrátka trendy a zdá sa, že tak skoro nás neomrzia. Biele zlato je výborné aj z toho dôvodu, že sa hodí takmer ku všetkému – môžeme ho nosiť v bežné dni i na slávnostnejšie príležitosti a skombinujeme ho aj s inými kovmi (ladí s chirurgickou oceľou či so striebrom).

Čo sa ružového zlata týka, hodinky alebo náušnice v tomto odtieni milujú snáď všetky ženy.

 

  1. Neobvešajte sa ním

So šperkami narábajte opatrne! Zbytočne sa ním neobvešajte, aj pri zlatých šperkoch totiž platí, že menej je viac. Preto voľte striedmosť a vždy si vyberte len jeden dominantný šperk –  zlatý prsteň, náramok alebo zlatý náhrdelník, ktorý dolaďte k outfitu. Príliš veľa zlatých šperkov pôsobí skôr prekombinovane, gýčovito až nevkusne.

 

  1. Dolaďte sa

Pri výbere zlatých šperkov a doplnkov berte do úvahy tón vašej pleti i odev, ku ktorému si daný šperk chcete vziať. K čiernemu oblečeniu sa totiž nosí zlato žlté, biele zlato zasa rozžiari takmer každý odev, bez ohľadu na farebnú kombináciu a dennú alebo nočnú hodinu.

Pokiaľ ide o farbu pokožky, obzvlášť žlté zlato môže pôsobiť na niektorých typoch pleti  hrubo, pristane skôr tmavšej pleti v teplom tóne. Biele zlato (a všetky ostatné striebristé kovy) pasujú zasa skôr studeným typom so svetlejšou pokožkou.

Ružové zlato má veľkú výhodu v tom, že sa hodí v podstate každému. V správnej kombinácii dokáže rozžiariť každú pleť aj outfit, len opäť nezabudnite: Všetko s mierou.

 

  1. Zlato verzus iné kovy

Ak sa pýtate, či sa môžu zlaté šperky kombinovať s inými kovmi, odpoveď je nasledovná: Áno, ale len za určitých podmienok. Nie je to nič zložité, stačí myslieť na ladenie farieb aj štýlov, takže k zlatému prsteňu si dajte pokojne aj strieborné náušnice, ale iba v prípade, že je to zlato biele. Inak riskujete, že zmixovaním všetkých farebných odtieňov vašich zlatých aj iných šperkov budete pôsobiť lacno a celkom bez vkusu.

A to predsa nechcete, však?

 

You may also like