Home Šport Spaľovanie tukov? Jedine vďaka posilňovaniu

Spaľovanie tukov? Jedine vďaka posilňovaniu

by v f
Viete, na čo slúžia masážne valce a ako sa používajú?

V hlavách mnohých ľudí stále rezonuje mylná informácia, že jedine kardio cvičenie je efektívne pri spaľovaní tukov a chudnutí. Táto informácia už dávno bola vyvrátená odborníkmi, ktorí na piedestál pri spaľovaní tukov zaradili úplne iný druh pohybu. Ide o posilňovanie. Dvíhanie činiek alebo tréning s vlastnou váhou vám pomôže schudnúť oveľa rýchlejšie a navyše vďaka posilňovaniu vyformujete telo.

Ako spaľovať kalórie aj dlhé hodiny po cvičení

Ak sa budete venovať len kardiu, tak sa vám síce podarí spáliť počas cvičenia zopár kalórií, ale tým celý proces končí. Znamená to, že jediný efekt pri cvičení dosiahnete len počas samotného pohybu a nie po skončení aktivity. Možno sa čudujete, že o čom rozprávame, pretože je jasné, že sa chudne jedine pri pohybe. Keď vymeníte kardio za posilňovanie, spaľovať budete nielen počas tréningu, ale tiež po ňom. Preto vám radíme, aby ste klikli na stránky internetového obchodu inSPORTline nakúpili si činky, trhačky a iné posilňovacie pomôcky a zabudli na dlhé hodiny kardia.

Čo sa deje s telom počas a po posilňovaní

Pri tréningoch, ktoré sú zamerané na budovanie svalstva v závislosti od intenzity cvičenia spaľujete viac kalórií ako pri behaní či inline korčuľovaní. Okrem toho je silový tréning jediným športom, vďaka ktorému telo spaľuje ešte hodiny po tréningu. Laicky môžeme povedať, že svaly spaľujú tuk prakticky neustále. Na svoj chod totiž svaly potrebujú prijaté kalórie, ktoré využívajú pre rast.

Posilňovanie vďaka variabilite drží telo vo forme

Počas kardia dochádza k monotónnemu cvičeniu, na ktoré si časom telo zvykne. Pri posilňovaní je variabilita cvikov takmer nekonečná. Vždy precvičujete inú svalovú partiu, a preto organizmus nemá šancu na adaptáciu. Navyše sa každé kardio cvičenie stane po čase tak stereotypné, že sa pri ňom nudíte. Nuda spôsobuje demotiváciu a vy upadnete do letargie až napokon s cvičením skončíte. Na jednej strane sa nudíte a na druhej nevidíte výsledky. Nútiť sa k takémuto pohybu nie je správne, pretože psychiku neoklamete a to, že si tréning odrobíte len z dôvodu povinnosti, znamená pre vás stres. Posilňovanie je zábavné a trénovať nemusíte dlhé mesiace, aby ste videli výsledky. Na budovanie svalov si pokojne trúfnite aj doma. Ak nepreferujete cvičenie s vlastnou váhou, odporúčame vám kúpiť pomôcky ako lavička na cvičenie, nakladacie činky a expander. Za pár týždňov spozorujte pokles hmotnosti, zvýšenie energie a spevnenie tela.

 

 

You may also like