Home Zdravie Pracovné sandále – aby nohy netrpeli…

Pracovné sandále – aby nohy netrpeli…

by v f

Leto sa pomaly ale isto blíži a spolu s ním horúce dni strávené v práci. Pocit spotených nôh, ktoré sú celý deň zavreté v jedných topánkach, nie je príjemný a ani zdravý, využiť sa tak oplatí pracovné sandále. Aké výhody prinášajú?

Chodidlá ľudského tela sú časťou, ktorá obsahuje veľmi veľa potných žliaz. Túto skutočnosť pociťujeme prakticky každodenne. Či už je vonku -15 stupňov a obuté máte zimné topánky, alebo plus 30 stupňov a vaše nohy chránia sandále, potia sa prakticky stále rovnako. Problémom je skutočnosť, že nohy je potrebné držať v teple. Ak sú dlhodobo v chlade, náchylnosť ľudského tela na nádchu alebo iné ochorenie sa prudko zvyšuje. Na druhej strane, keď nohy držíme v teple, začnú sa skôr či neskôr potiť. Pot ako taký nie je zlý, problém nastáva vtedy, keď nohy nie sú vetrané. V takom prípade sa začne pot rozkladať, čo sa prejavuje ako zápach nôh. Nehovoriac o tom, že držanie nôh dlhodobo v spotených topánkach zvyšuje riziko rôznych mykóz, bradavíc a iných nepríjemností. Riešenie vetrania spotených nôh v lete je jednoduché a využívame ho prakticky všetci – sandále. Tie na rozdiel od bežných tenisiek umožňujú niekoľkonásobne lepšie vetranie nôh, teda zdravšie a príjemnejšie chodenie aj počas tých najhorúcejších dní. Majú však jednu nevýhodu – obyčajné sandále nie sú tak bezpečné ako pevné tenisky. Tento problém má však jednoduché riešenie – pracovné sandále!

Nohy v bezpečí

Sandále síce umožňujú dokonalé vetranie chodidiel, no zároveň ich vystavujú priamo napospas vonkajšiemu prostrediu. Chodidlá nôh, najmä palce a päty, nie sú chránené od nárazov, pádov predmetov a podobne. Práve sandále sú tak častou príčinou rôznych zlomenín palcov na nohách, odrenín a podobne. Nehovoriac o často nie práve najlepšom držaní nohy – v sandáloch jednoducho nemôžete utekať, prípadne kráčať po náročnejšom teréne. Kvôli takýmto bezpečnostných problémom sú teda bežné sandále na väčšine pracovísk zakázané, respektíve nie je dobrý nápad ich nosiť. Pracovné sandále v sebe spájajú dve výhodné vlastnosti – zabezpečujú perfektné vetranie chodidla tak, ako obyčajné sandále, no zároveň bezpečne držia nohu na svojom mieste a chránia ju od vonkajších vplyvov.

Do každého zamestnania

Či už pracujete v kancelárii, nemocnici, autoservise alebo výrobnej hale, v ponuke spoločnosti Abtex nájdete sandále, ktoré vám vyhovejú vo vašich požiadavkách. Vybrať si môžete tradičné biele zdravotnícke sandále, sandále z materiálov odolných voči pôsobeniu olejov a chemikálií, alebo mnohé ďalšie modely sandálov z gumy, kože alebo látky s rôznymi dizajnami a farebnými kombináciami. Už si len vybrať tie ideálne pracovné sandále na vaše použitie a bezpečné a komfortné chodenie v práci počas leta sa môže začať!

You may also like