Home Cestovanie Oplatí sa kúpiť nafukovací motorový čln? Oplatí!

Oplatí sa kúpiť nafukovací motorový čln? Oplatí!

by v f
Oplatí sa kúpiť nafukovací motorový čln? Oplatí!

Nemusíte roky šetriť, aby ste si mohli dopriať ten skvelý pocit, ktorý zažijete jedine pri kormidlovaní lode. Menšie i väčšie motorové člny a ich riadenie sa vyrovnajú pocitu z ovládania jachty. Na nafukovacom člne si užijete plavbu po riekach, jazerách a dokonca na mori. Je zrejmé, že kúpa nafukovacieho motorového člna sa vskutku oplatí.

1. Za málo peňazí veľa muziky

Nechceme tvrdiť, že nafukovací čln s motorom je to isté ako jachty na predaj. Lenže ak nie ste milionárom, tak sa budete musieť uskromniť a začať si užívať vodnú hladinu od kormidla člna. Menšie motorové člny stoja zopár stoviek eur a tie najluxusnejšie pre 12 a viac ľudí sa vyrovnajú cene SUV. Na auto dokážete ušetriť, takže na čln tiež.

2. Zábava na rieke i na mori

Už sme spomínali, že s nafukovacím motorovým člnom sa môžete plaviť po vnútrozemských vodách a tiež po mori. Ak túžite po vnútrozemskej plavbe, overte si dostupnosť povolenia na plavbu na Slovenskej plavebnej správe. Na stránkach plavebnej správy nájdete zoznam všetkých tokov, kde sa dá s člnom plaviť. Na kormidlovanie člna mimo morí s motorom silnejším ako 4 kW vám bude stačiť preukaz vodca malého plavidla.

3. Doplnkové plavidlo k jachte

Nafukovací motorový čln sa dá využiť ako hlavné plavidlo, ale tiež ako doplnkové. Hlavne menšie člny často slúžia počas plavieb jachtou na to, aby ste sa po zakotvení dostali k horšie prístupným miestam alebo na pláž v malej zátoke. Čln jednoducho priviažete k jachte alebo ho vyložíte na provu.

4. Možnosti prevozu k moru

Motorové člny si so sebou veľa ľudí zoberie na dovolenku k moru. Tie najmenšie s nespevneným dnom sa dajú vyfúknuť a zmestia sa vám do strešného boxu alebo do kufra vozidla. Väčšie člny budete musieť odtiahnuť na špeciálnom prívesnom vozíku.

5. Veľký výber doplnkov

Vďaka peniazom sa dá uskutočniť každý sen. Vďaka peniazom dokážete aj motorový čln zmeniť na plavidlo, ktoré sa podobá na lode na predaj. Rozmernejšie člny je možné vybaviť rôznymi doplnkami. Najviac žiadané sú plošiny a ležadlá na opaľovanie či špičkové audio systémy.

 

 

 

You may also like