Home PR (tzv. SEO) články Nové bývanie nemusí byť vždy ideálne

Nové bývanie nemusí byť vždy ideálne

by admin

Pre kúpu nového bytu sa zväčša rozhodujeme pomerne dlho. Pozeráme a porovnávame ponuky, chodíme na obhliadky a zväčša to istý čas trvá, než objavíme takú nehnuteľnosť, ktorá nám plne vyhovuje.

Každý z nás má o svojom bývaní iné predstavy. Od kúpy nás však odrádza najmä starší stav bytového domu, ako aj prehnaná cena, najmä za staršie a neprerobené byty. Niektorí predávajúci, ale aj realitné kancelárie nevedia nasadiť cenu tak, aby bola pre kupujúceho zaujímavá, a vedel by pri prípadných nedostatkoch prižmúriť oko. Než sa teda takáto nehnuteľnosť predá, trvá to niekedy aj niekoľko mesiacov. Naopak po dobrej ponuke každý siahne ihneď bez zdržovania, a tak sa takáto nehnuteľnosť dlho na trhu neohreje.

Pri kúpe je najdôležitejšie, aby ste sa dohodli s predávajúcim. Prehľad by ste však mali mať o každej drobnosti, či už je to kvalita okien, stav podlahy, či vodovodných a elektrických rozvodov. Aj tieto „maličkosti“ totiž vedia neskôr cenu za bývanie značne zvýšiť. Preto s nimi treba počítať.

O niektorých skutočnostiach, čo sa týka bývania však predajca zaryto mlčí, a tým sú neraz práve susedia. Niektorí si totiž myslia, že sme povinní počúvať ich hádky, či sledovať ich program v televízií. Tento problém má väčšina bytov, no keďže si susedov nevyberiete, vyriešte to jednoducho odhlučnením. Takto budete mať väčší pokoj aj keď Vás obkolesujú susedné byty.

Ďalším dôležitým prvkom bytu sú samozrejme plastové okná. Na ich kvalite veľmi záleží, preto si ich dobre obzrite ešte pred kúpou bytu. Tieto totiž vedia cenu zdvihnúť, no nie vždy ide o vysokú kvalitu, čo budete musieť riešiť opätovnou výmenou. Niekedy je teda lepšie, ak sú pôvodné a môžete si ich vymeniť za také, ktoré vyhovujú Vám.

 

Photo by marcolm / freedigitalphotos.net

You may also like