Home Spravodajstvo Neznalosť zákona neospravedlňuje

Neznalosť zákona neospravedlňuje

by v f
Neznalosť zákona neospravedlňuje

Sme len ľudia, a preto len veľmi ťažko dokážeme akceptovať, že sme niečo pokazili len preto, že sme neovládali základné fakty. A hoci sme si veľakrát istí svojimi rozhodnutiami, rýchle tempo života, neustále sa meniace zákony či jednoducho nedostatok času na oboznámenie sa s nimi nás robia zraniteľnými a často aj bezmocnými.

Nemusíme sa všetko učiť, stačí vedieť, kde to hľadať

Ani obyčajným ľuďom sa v reálnom živote zákony a pravidlá nevyhýbajú. Stačí si len uvedomiť, že aj pri klasickej kúpe nehnuteľnosti či jej rekonštrukcii sa stretávame s množstvom nariadení, ktorých nedodržanie môže mať v budúcnosti veľmi nepríjemné následky. A tak, či sa nám to páči, alebo nie, aspoň tie základné fakty si naštudovať musíme. Možností, kam ísť za vedomosťami, je v dnešnej internetovej dobe naozaj neúrekom. Stačí zadať do vyhľadávača kľúčové slová a hneď sa nám zobrazí nespočetne veľa možností, kde sa k danej téme vyjadrujú odborníci, ale aj laická verejnosť. Ak však hľadáme skutočne overené informácie, je dobré voliť stránky, ktoré sú na vysokej profesionálnej úrovni. Jednou z takýchto je aj stránka www.judikaty.info, ktorá je určená nielen pre odbornú právnu verejnosť, ale tiež pre nás, bežných ľudí.

Od zákonov až po prelomové judikáty

Možno by mohol niekto namietať, že bežný človek nepotrebuje poznať zákony či dokonca ich

aktuálne novelizácie, predpisy a vyhlášky. My všetci však žijeme v právnom štáte, a tak sa právnym predpisom nevyhneme v žiadnej oblasti nášho života. Možno nepotrebujeme poznať významné judikáty a slávne rozsudky, no zákony ovplyvňujú každú sféru nášho života. Či už sa chystáme kúpiť nehnuteľnosť, začať podnikať, alebo len chceme rozšíriť okruh našich vedomostí o aktuálne dianie vo svete paragrafov. Stránky, kde okrem judikátov nájdeme vždy aktuálne, najnovšie účinné predpisy, zmeny zákonov, ale tiež množstvo článkov s veľmi podrobným vysvetlením aktuálnych tém, sú prínosom aj pre nás laikov.

Na webe judikaty.info nájdeme to, čo hľadáme, či už sme zamestnanci, živnostníci, či sa chystáme čerpať dotácie z fondu bývania, alebo sme len zanietení ochrancovia prírody. Mať prehľad o aktuálnom dianí vo svete paragrafov nie je výsadou právnickej verejnosti či vrcholových podnikateľov. My všetci by sme sa mali týmto témam viac venovať, pretože čím viac vieme, tým viac z toho môžeme vyťažiť.

You may also like