Home Spravodajstvo Fínska vodka vás osvieži

Fínska vodka vás osvieži

by v f

Aby ste v lete dosiahli to pravé osvieženie, nemusíte sa s vodkou práve oblievať alebo si jej dopriať toľko, že na letné horúčavy úplne zabudnete. Stačí, ak sa inšpirujete našimi tipmi.

Ochutená aj čistá chutí skvelo

Vodka Finlandia sa zrodila v čistej severskej prírode, čo sa odráža aj na kvalite chuti. Už jej fľaša v nás vzbudí zimomriavky a v myšlienkach sa ocitáme medzi kockami ľadu. Prečo si bez nej nevieme predstaviť žiadnu životnú udalosť? Asi sa nenájde alkohol, ktorý by chutil tak decentne a neutrálne ako práve vodka. Tá fínska je vyrábaná z jačmeňa a povráva sa o nej, že patrí medzi najčistejšie vodky na svete. V dobe, keď si už nemôžeme byť istí kvalitou toho, čo konzumujeme, nás táto informácia zaiste nadchne. Šesťradový jačmeň s nízkym obsahom prírodných mastných olejov sa v kombinácii s čistou ľadovcovou vodou stáva destilátom, ktorý sa nehanbíme ani niekomu venovať ako dar. Kto by však túžil trocha experimentovať, môže si vyberať aj spomedzi množstva ochutených vodiek Finlandia. Príchuť čiernych ríbezlí, kokosu, brusníc, grapefruitu, limety, manga či dokonca mandarinky vás v kombinácii s vodkou tak zvedú, že na miešanie s džúsom ani nepomyslíte.

Vodka v miešaných nápojoch

Vodka je jednou zo základných ingrediencií miešaných nápojov. Aby ste si v lete mohli dopriať osvieženie v podobe miešaných drinkov, nemusíte každý večer sedieť v bare plnom ľudí. Niektoré miešané nápoje si pohodlne dokážete pripraviť aj z domácich surovín, avšak bolo by dobré si na to zaobstarať hoci aj najobyčajnejší šejker. Napríklad na prípravu obľúbeného koktailu Sex On The Beach budete potrebovať 4 cl vodky Finlandia, 2 cl broskyňového likéru, 4 cl ananásového džúsu a 4 cl brusnicového džúsu. Nezabudnite si vopred pripraviť ľad, bez neho sa nevydarí žiadny miešaný nápoj. Dobrú chuť!

 

You may also like