Home Ekonomika Čo je dnes nad zlato? Asi nič! V Čechách to platí určite

Čo je dnes nad zlato? Asi nič! V Čechách to platí určite

by v f

Česi vo veľkom investujú do zlata. Dôvodom je padajúca česká ekonomika, ale aj doposiaľ stále silná česká koruna.

Pokiaľ by Česi s nákupom zlata otáľali, s poklesom meny aj len o 1 CZK by za jeden kilogram zlata za deň zaplatili o 2000 EURO viac. Pritom najnovšie čísla hovoria, že sa česká ekonomika prepadla v 2. kvartáli medziročne takmer o 11 %. Prepad koruny sa taktiež očakáva. Je teda rozhodne výhodnejšie nakúpiť zlato teraz. Odborníci nepredpokladajú, že by bolo lacnejšie. Cena zlata ďalej porastie a aj zostane dlhodobo na vyššej cenovej úrovni.

Zlato ako istota aj pre krízu

Cena zlata dosiahla svoje historické maximum v modernej histórii. 27. 7. 2020 bola cena 1945 amerických dolárov za uncu, čím sa prekonal rekord z roku 2011. Odborníci očakávajú, že by v najbližšej dobe mohla cena zlata atakovať 2000 USD za uncu.

Zlato sa ukazuje byť dlhodobo garanciou, ako chrániť majetok pred stratou hodnoty, aj zúročiť majetok. Cenu zlata nahor ženie neistota v ekonomike a v investíciách, rast dlhov štátov, inflácia, nízke, nulové aj záporné úrokové sadzby, problémy v geopolitike, poklesy globálnej ekonomiky (tento rok OECD predpokladá celosvetový pokles o 4,9 %, čo bude najviac za posledných 90 rokov, teda behom krízy v 30. rokoch), v súčasnosti tiež epidémia COVID-19. Práve zlato sa tak stáva spôsobom, ako neprísť o majetok, či ho ešte rozmnožiť.

Ako rastie cena zlata?

Keď vynecháme extrém posledných dní, tak cena zlata vzrástla od roku 2000 O 456 %. Ak však počítame aj s rekordnou cenou k 27. 7. 2020, tak je to dokonca o 609,33 %. Kto nakúpil zlato k 27. 7. 2019 a predal ho k 27. 7. 2020, ten získal dvojnásobok. Podobne výhodnú investíciu asi nenájdete.

Keď zlato, tak jedine investičné

Pokiaľ sa rozhodnete vyťažiť zo zlata maximum a investovať ako profesionál, musíte jednoznačne nakúpiť investičné zlato. Pražská mincovna vo svojej predajni ponúka investičné zlaté zliatky prestížnych švajčiarskych rafinérií Valcambi, Argor Heraeus a PAMP. Plnohodnotnou možnosťou je nákup investičných zlatých mincí. Dobré meno majú rakúske mince Wiener Philharmoniker, kanadské mince s javorovým listom a austrálske „klokany“.

You may also like