Home Cestovanie Červená Bologna: Čím vás dostane?

Červená Bologna: Čím vás dostane?

by v f

wizzair_planeNízkonákladové letecké spoločnosti sú super, za pár desiatok eur sa dostanete do destinácií, o akých sa vám ani nesnívalo. Nie je to tak dávno, čo Ryanair ponúkol spiatočné letenky z Prahy do Ríma za 1,70 €. Takéto akcie však nie sú na dennom poriadku. Veľmi obľúbená je aj maďarská letecká spoločnosť Wizz Air s hlavným stanom v Budapešti, ktorá má skvelo pokryté Španielsko a Taliansko. Dnes si môžete kúpiť letenky Wizz Air aj z Bratislavy, ale z nášho hlavného mesta zatiaľ lieta iba do Skopje. Jednou z najzaujímavejších talianskych destinácií je Bologna. Čím vás dostane?

 

Červená Bologna

Bologna má prívlastok „červená“, aj keď viac by sa jej hodilo „ohnivá“, pretože v jej uličkách sa striedajú červené, oranžové, žlté a lososové domy. Stratiť sa v tomto labyrinte farieb je to najlepšie, čo môžete urobiť. Pretože budete prekvapený množstvom ľudí, ktoré budete musieť obchádzať ako skúsený slalomár bránky. Hlavne ulica Via Indipendenza, kde môžete nakúpiť dámske oblečenie, šperky, topánky či kabelky, patrí medzi najrušnejšie. Medzi najkrajšie bolonské ulice patrí Via Gallieri a Via San Giuseppe a tam zájdite do miestnej kaviarne.

 

Dve veže a Piazza Maggiore

Najväčšou dominantou Bologne sú Dve veže alebo Due Torre. Jedna z nich meria 98 metrov a na jej vrch vedie 498 schodov a máte odtiaľ famózny výhľad na mesto a okolo. Druhá má iba 48 metrov, no je zaujímavá tým, že je naklonená. V stredoveku takýchto veží bolo v Bologni približne 120 a svojim vzhľadom pripomínala dnešný New York len v stredovekom kabáte. Hlavným námestím, ktoré je iba kúsok od Dvoch veží, je Piazza Maggiore. Nájdete tu radnicu, obrovskú Baziliku sv. Petrónia, ale aj Neptúnovu fontánu. Bologna je krásne mesto, neprávom opomínaná a určite vás dostane. Tak čo, už si bookujete letenky do Talianska?

You may also like