Home Šport Kedy začať s turistikou? Ihneď!

Kedy začať s turistikou? Ihneď!

by v f
Kedy začať s turistikou? Ihneď!

Na výhovorky nie je čas! Naopak je čas na to, aby ste sa začali hýbať. Nemusíte ihneď dvíhať ťažké váhy, behať desiatky kilometrov, kupovať drahý bicykel alebo investovať do kardio strojov. Ideálny spôsob, ako začať robiť niečo pre svoje zdravie, je turistika. A práve jeseň je na turistiku priam stvorená. Farebná príroda, príjemné počasie a k tomu jednoduchá výbava vám budú stačiť, aby ste sa cítili lepšie po fyzickej i psychickej stránke.

Prečo sa venovať turistike? Napríklad aj pre toto

Turistika nie je športom len pre starších či hendikepovaných. Samozrejme, že na začiatku odporúčame vyberať jednoduchšie trasy. Časom však môžete zdolávať kopce a chodiť po horách celý deň. Zaručujeme vám, že zmenu pocítite na váhe i vyformovanom tele. Takže vyložte na chrbát turistický batoh a pocítite tieto benefity:

  • Perfektná pohybová aktivita, ktorá nezaťažuje kĺby, pôsobí pozitívne na fyzický a duševný stav.
  • Počas poriadneho výstupu spálite kalórie a schudnete. Priemerný človek spáli pri rýchlosti okolo 5 km/h počas výstupu do kopca približne 600 kalórií.
  • Turistika je pohyb, ktorý posilňuje kardiovaskulárny systém, zlepšuje pohyblivosť, zvyšuje hustotu kostí, odbúrava stres a buduje imunitu.
  • Turistika je šport, ktorému sa môžete venovať kedykoľvek. Nemusíte hľadieť na otváraciu dobu športového centra a čakať, kedy sa uvoľní stroj na cvičenie.
  • S minimálnymi nákladmi môžete začať realizovať pohyb, ktorý je odporúčaný každému bez rozdielu veku.
  • Počas turistiky zažijete nové dobrodružstvá, uvoľníte myseľ, pocítite neobmedzenú slobodu a spoznáte nových, rovnako naladených ľudí.

Čo kúpiť pre prvé turistické pokusy? Napríklad toto

Na turistiku sa nesmiete vybrať len tak v teniskách, tričku a šortkách. Pohyb v horách má svoje špecifiká, a preto musíte byť pripravení. Nikdy nechoďte do hôr v iných ako turistických topánkach. Nielenže sa vyhnete otlakom alebo tomu, že budete musieť predčasne ukončiť výlet, ale tiež zabránite riziku pošmyknutia a vyvrtnutia členka. Do hôr sa oblečte adekvátne k počasiu. Vždy majte po ruke nepremokavý plášť a ako základ použitie funkčnú bielizeň. Potrebovať budete tiež batoh, do ktorého si pribalíte maličkosti ako kompas, mapu, power banku, repelent, jedlo a pitie. Turistické batohy sa vyrábajú s rôznym objemom, takže si pokojne zoberte aj lekárničku, škatuľku poslednej záchrany a prípadne náhradné oblečenie. Oblečenie a inú výbavu na túry kúpite na stránkach obchodu inSPORTline za bezkonkurenčné ceny.

 

 

You may also like